Sex a vztahy

25. července 2018 17:29

redakce Prima Lajk

ODHALENO: 4 věci, které byste nikdy neměli používat jako lubrikanty! Tyhle náhražky můžou vážně ohrozit vaše zdraví

Nemáte po ruce lubrikační gel? Pak ho rozhodně nenahrazujte těmito přípravky!

Pro nikoho asi není překvapením, že lubrikanty jsou při sexu k nezaplacení. Udržují ženu vlhkou, umožňují muži dostat se do ženy hlouběji a souložit déle, aniž by jeden z milenců pocítil bolest či sucho. Mnozí lidé však v nouzi zkoušejí nejrůznější „zvlhčovadla“, která ve vagině ani na penisu nemají co dělat, přestože by se mohlo zdát, že požadovanému účelu poslouží. To možná ano, ale přinášejí s sebou zdravotní rizika a zanechají po sobě pěkný nepořádek, a to jak obrazně, tak doslova. Vybrali jsme pro vás proto 4 náhražky lubřikačních gelů, kterým byste se měli vyhýbat obloukem.

1. Šlehačka

Mnoho párů se snaží zpestřit si postelové zážitky nejrůznějšími hrátkami s tekutou čokoládou či šlehačkou. Tyhle sladké a lepkavé tekutiny se však snadno mohou dostat dovnitř vaginy, kde mohou narušit rovnováhu mezi kyselým a zásaditým prostředím. To často vede k bakteriálním či kvasinkovým infekcím. Pokud se přesto rozhodnete použít výrobek či potravinu s vysokým obsahem cukru, před samotným pohlavním stykem si otřete genitálie žínkou či utěrkou namočenou v teplé vodě.

2. Olej

Ať už sáhnete po olivovém, mandlovém nebo kokosovém oleji, žádný z nich rozhodně není ideálním lubrikantem, protože všechny snižují účinnost latexových kondomů a mohou vést ke vzniku a množení špatných bakterií. Zdraví vagina má mírně kyselé pH od 3,8 do 4,5 a pravidelné užívání produktů, které tyto hodnoty zvyšují, může vytvářet nepřátelské prostředí pro zdravé laktobacily a mikroby a vést k rozvoji kvasinek. Hustota těchto olejů může zadržet některé bakterie ve vagině, a zvýšit tak riziko infekce.

3. Vazelína

Nejrůznější tělová mléka a produkty na olejové bázi, mezi které patří právě vazelína, v žádném případě nejsou dobré lubrikanty, protože narušují integritu latexových kondomů. Ropný základ vazelíny navíc může vést k infekci. Existují dokonce studie, které zkoumaly skupinu žen používající vazelínu jako lubrikant po dobu jednoho měsíce. Ve výsledku byly dvakrát náchylnější k bakteriím než ty, které jej nepoužily.

4. Dětský olej

To, že je olej šetrný k dětské prdelce, ještě neznamená, že se bude stejně chovat i k ženským intimním partiím. Je totiž vyroben z ropných destilátů, které mohou poškozovat tkáně ve vagině. Vedle toho stejně jako ostatní oleje může narušit ochrannou latexovou vrstvu kondomů nebo zvýšit riziko bakteriální vaginózy a kvasinkových infekcí.

Sdílejte článek
Štítky zdraví bakterie sex kondom vagína odhaleno lubrikant lubrikační gel zdraví náhražky

Přečtěte si také