Sex a vztahy

18. května 2020 15:49

sarka.turcekova@gmail.com

ODHALENO: 5 důvodů, proč dají muži a ženy přednost sexu bez lásky! Co je na tom tolik vzrušuje?

Živočišnému sexu bez lásky se oddávají jak ženy, tak muži. Ovšem každé pohlaví pro to obvykle má trochu jiné důvody a probíhá to u nich jinak.

Ve společnosti převažuje názor, že sex bez lásky není nic pro ženy, že očekávají vždy lásku a vztah nebo po tom minimálně touží, zatímco mužům sex bez lásky problém nedělá. To ale není vždy pravda. I ženy koukají na porno a hledají jen povyražení – ovšem pokud byste se jich na to zeptali napřímo, drtivá většina odpoví, že nemá zájem. Vědci z amerického Michiganu se však rozhodli tuhle otázku trochu obrátit a zeptali se žen, jak by odpověděly, kdyby se jich zeptal Johnny Depp nebo Brad Pitt, jestli by s ním strávily noc. Pak drtivá většina naopak odpověděla, že ano.

Dokonce není dle řady studií ani tak důležitá pro ženy romantika, protože špatná kvalita vztahu sice může zabíjet sexuální touhu, nicméně dobrý vztah ještě není zárukou kvalitního sexu. Ženy se dovedou vzrušit jen při pohledu na samotný sexuální akt, který je přítomný v pornu, úplně stejně jako muži. Rozdílná však bývají očekávání mužů a žen od milostného dobrodružství. Muži doufají, že takto vztah už zůstane, ženy si od toho mohou častěji slibovat možnost dlouhodobého vztahu. Není ale pravda, že by sex bez lásky nevyhledávaly – mnohé se právě při něm dovedou nejvíc uvolnit.

Sdílejte článek
Štítky Sex Ženy muži vztahy

Přečtěte si také