Sex a vztahy

14. září 2020 18:38

sarka.turcekova@gmail.com

ODHALENO: 5 důvodů, proč je práce na vztahu důležitější než hledání toho pravého! Děláte tyhle chyby taky?

Už od mládí posloucháme, že jednoho dne si toho pravého, nebo tu pravou, najdeme. Jenomže je to ve skutečnosti nesmysl. A povíme vám proč.

1. Oba se ve vztahu změníte

Všichni máme nějakou osobnost. Ale ve vztahu už na osobnosti tolik nezáleží, protože si postupně vytváříte společná pravidla, která platí pro vás oba. Vaše osobnosti se tedy hodně přizpůsobí společnému životu a každý se trošku změní k obrazu druhého, ať si to už uvědomuje, nebo ne. Proto je vždy lepší a výhodnější budovat stávající vztah, než abyste hledali tu správnou osobu. Je však třeba štěstí vašeho partnera přijmout jako závazek. Všechny konflikty můžete vyřešit ve dvou.

2. Díky různým osobnostem je vztah zajímavější

Právě rozdílné vlastnosti každého jednotlivce jsou o tom, co dělá vztah vzrušujícím a dynamickým. Odjakživa se říká, protiklady se přitahují a i když byste asi neměli jít úplně jiným směrem v životě, tak se můžete vhodně doplňovat. Je tedy jedno, jestli je jeden extrovert a druhý introvert, jeden noční sova a druhý spíš ranní ptáče, jeden vždy všechno dopředu plánuje a druhý je impulzivní. Samozřejmě to může být pro mnoho párů výzva, ale dokonce i rozdíly v osobnostech jsou považovány za důležité aspekty vztahu. Můžete najít postupně společné aktivity, které vás oba budou bavit. Když je nenajdete, tak stejně můžete zůstat spolu a využít silné stránky vašeho vztahu k budování emoční intimity.

3. Zůstat ve vztahu znamená, že si vybudujete ještě větší důvěru a lásku

Když máte po svém boku někoho, komu můžete důvěřovat, že vás bude celou dobu podporovat, budete mít motivaci k dosažení jakéhokoli stanoveného cíle. Zatímco roky plynou a vy pokračujete v budování vztahu, můžete se ohlédnout zpět a podívat se na to, co všechno už jste společně vyřešili a překonali. Výsledkem je pak to, že vaše láska zesílí a zároveň dostanete ze sebe a ze svého partnera to nejlepší. Váš láskyplný vztah vytvoří štěstí, teplo a naději. Navíc vás partner může motivovat k dosahování vašich cílů a můžete dokonce i vydělávat více peněz. To se nikdy nemůže stát, pokud se rozhodnete hledat nového partnera. Nakonec stejně budete muset znova budovat lásku a důvěru.

4. Zdravý boj vede k lepší komunikaci

Malé boje nebo hádky nejsou důvodem nechat vše za sebou, jen abyste našli toho pravého, který se s vámi hádat nebude. Každý pár se občas hádá a pokud se spolu občas nepohodnete, neměl by to být problém. Ve zdravém vztahu je totiž argumentace přítomná pořád. Klíčem je pochopit, jak malý konflikt může být pro vás oba pozitivní. Může vám dát příležitost vysvětlit si, jak se cítíte, vaše intimita se tím zesílí, a dokonce se dozvíte víc o svém partnerovi. Pamatujte však, že hádka má své limity, neměla by vést k toxickému chování a psychickému či fyzickému týrání.

5. O svém partnerovi už víte všechno dobré i špatné

Zahájení nového vztahu znamená, že musíte zase znova začít poznávat osobnost partnera a pokusit se tolerovat věci, které se vám moc nelíbí. Koneckonců všichni máme negativní rysy. Ale zůstat ve vztahu je výhodné v tom, že už víte, na čem jste a jakým způsobem oba na vztahu pracujete. Projít si řešením problémů ve vztahu, ale i přesto mít někoho, s kým se budete držet za ruce, když máte pocit, že jste na dně, nelze provést s partnerem, kterého jste právě potkali. Ve vztahu máte romantiku, intimitu a otevřenost. To jsou hodnoty, které budete muset dlouho budovat s někým novým.

Sdílejte článek
Štítky Sex psychologie vztahy práce na vztahu

Přečtěte si také