návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Sex a vztahy

ODHALENO: 5 důvodů, proč už sex není tak žhavý jako na začátku. Jak ho spolehlivě vylepšit?

Když partneři říkají, že mají po dvaceti letech stejně dobrý sex jako na začátku, není to pravda. Faktem je, že na začátku je to nejlepší, potom už se ale vzájemná přitažlivost postupně vytrácí. Je to přirozené. Jde s tím vůbec něco dělat?
Vydáno: 27.11.2019
Sex Migréna
Autor: istockphoto.com Sex Migréna
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Důvodem je to, že už o druhého nemusíte usilovat, máte ho doslova v hrsti. Takže se o něj nemusíte snažit. A co je v domě, není pro mě, jak se říká. Když už s druhým bydlíte, přirozeně pro vás ztratí takovou přitažlivost, jakou měl na začátku – není tam tajemství a nedostupnost. Když se před sebou chováte „jako doma“ a neupravíte se pro druhého, nemůžete očekávat, že váš sexuální život bude super.

Dalším důvodem, proč už váš sexuální život skomírá, je to, že hormon lásky oxytocin začne fungovat jinak. V začátku vztahu vidíte svět skrze růžové brýle, ale za pár měsíců začnete vidět druhého realisticky. V době zamilovanosti nemůžete posoudit, jestli vás druhý doopravdy přitahuje. Když pak brýle spadnou, vidíte před sebou surovou realitu. A tehdy vás možná druhý přestane přitahovat.

Na začátku jste sex plánovali – i když se říká, že jde o spontánní sex, většinou je plánovaný. Chtěli jste být v posteli co nejlepší. Řešili jste, co máte na sobě, dlouho přemýšleli nad doteky, nebo vhodnou technikou. To všechno, co na začátku děláte tak nějak mimoděk, v dlouhodobém vztahu chybí. Pokud tedy vztah chcete zase posunout na začátek, je nutné se jen víc snažit.

Proč si dopřát ranní sex?

ODHALENO: 4 zásadní důvody, proč je důležité si užívat RANNÍ SEX! V čem všem vám dokáže zlepšit den?

Článek je zařazen v: Sex , vztahy , sexuální život , milování , sex už není tak žhavý jako na začátku , tipy pro lepší sex