Sex a vztahy

27. listopadu 2019 16:52

sarka.turcekova@gmail.com

ODHALENO: 5 důvodů, proč už sex není tak žhavý jako na začátku. Jak ho spolehlivě vylepšit?

Když partneři říkají, že mají po dvaceti letech stejně dobrý sex jako na začátku, není to pravda. Faktem je, že na začátku je to nejlepší, potom už se ale vzájemná přitažlivost postupně vytrácí. Je to přirozené. Jde s tím vůbec něco dělat?

Důvodem je to, že už o druhého nemusíte usilovat, máte ho doslova v hrsti. Takže se o něj nemusíte snažit. A co je v domě, není pro mě, jak se říká. Když už s druhým bydlíte, přirozeně pro vás ztratí takovou přitažlivost, jakou měl na začátku – není tam tajemství a nedostupnost. Když se před sebou chováte „jako doma“ a neupravíte se pro druhého, nemůžete očekávat, že váš sexuální život bude super.

Dalším důvodem, proč už váš sexuální život skomírá, je to, že hormon lásky oxytocin začne fungovat jinak. V začátku vztahu vidíte svět skrze růžové brýle, ale za pár měsíců začnete vidět druhého realisticky. V době zamilovanosti nemůžete posoudit, jestli vás druhý doopravdy přitahuje. Když pak brýle spadnou, vidíte před sebou surovou realitu. A tehdy vás možná druhý přestane přitahovat.

Na začátku jste sex plánovali – i když se říká, že jde o spontánní sex, většinou je plánovaný. Chtěli jste být v posteli co nejlepší. Řešili jste, co máte na sobě, dlouho přemýšleli nad doteky, nebo vhodnou technikou. To všechno, co na začátku děláte tak nějak mimoděk, v dlouhodobém vztahu chybí. Pokud tedy vztah chcete zase posunout na začátek, je nutné se jen víc snažit.


Přečtěte si také