ODHALENO: 5 nejčastějších důvodů, proč to ženy bolí při sexu. Pánové, tohle si musíte přečíst!

Pánové, věděli jste, co ženy zažívají při sexu?

Zatímco pánové obecně sex zase tolik neprožívají, pro ženy je zásadní hned v několika ohledech. Zaprvé, vždycky je tu jistá starost, jestli po něm neotěhotní. Zadruhé, ženy sex chápou jako velmi intimní záležitost. Zatřetí, podle poslední studie zhruba 30 % žen při sexu zažívá nemalé bolesti. Proč? To se dozvíte z následujících důvodů.

1. Přeskakování předehry

Pánové, ať se vám to líbí, nebo ne, předehra je v otázce sexu zásadní. Kromě atmosféry a nálady ovlivní i schopnost dělat s ženou jisté věci… hladčeji.

2. Vaginální infekce

Neděste se. Nemoci v oblasti pohlavních orgánů nejsou nic nového ani neobvyklého, o to důležitější je ale začít je zavčasu léčit.

3. Vulvodynie

Záhadné slovo je vpravdě název zákeřné nemoci, která způsobuje bolest a svědění ženského genitálu. Její příčina je dosud nevysvětlená.

4. Velikost

S tímhle vám doktoři nepomůžou. Jakmile je něco moc velké a proti tomu postavíte něco, co je zase naopak moc úzké, logicky to bude bolet. Můžete vyzkoušet lubrikant a doufat, že časem se to zlepší.

5. Málo lubrikantu

No a posledním důvodem je zkrátka nedostatečné množství látky, která byla přímo stvořena pro to, aby vám nepohodlný sex zpříjemnila.

Sdílejte článek
Štítky bolest Sex Ženy muži sex předehra vagina lubrikační gel důvody

Přečtěte si také