ODHALENO: 5 nejšílenějších faktů o ženské vagině, které jste nikdy neměli vědět! Jak je hluboká?

Ženská mušlička je nekonečné téma, kterým se lidstvo zabývá od začátku věků.

HLOUBKA VAGINY

Hloubka ženské vaginy se podle mnoha výzkumů, např. vědců z Kolumbie, pohybuje mezi 7 a 15 centimetry. Záleží ale na tom, zda je žena vzrušená, nebo ne.

CO JI TVOŘÍ

Vagina se skládá z několika částí. Je to trubice, sloužící jako ženský kopulační orgán. Na horním konci přechází skrze čípek děložní do dělohy, na dolním konci ústí jako štěrbina poševní do předsíně poševní na povrch těla. Na přední stěně poševní se nachází shluk žlázek. Tyto žlázky vylučují slizovitý sekret, který mimo jiné zapříčiňuje mokrý orgasmus.

ZVĚTŠENÍ VAGINY

Pochva se může zvětšit dvakrát až třikrát. Nejvíce se zvětšuje při porodu, což pro vaginu představuje největší zátěž. Proto se ostatně přistupuje k nastřižení hráze. Ale nemusíte mít strach, po porodu se vagina většiny žen vrátí do takřka původního stavu.

PŘI ORGASMU

Nejde jen o slastný pocit, vagina při orgasmu funguje na 100 %. Mimo to, že se pochva prokrvuje a stahuje, také se takzvaně naklápí a čípek se posunuje níž do poševní klenby, čímž se usnadňuje početí.

PANENSKÁ BLÁNA

O panenskou blánu ženy nejčastěji přicházejí při pohlavním styku, ale k jejímu odstranění může dojít i při masturbaci, sportu nebo při zavádění tamponu. Panenská blána má několik podob. Její tvar je opravdu individuální a přizpůsobuje se tvaru vaginy.

Sdílejte článek

Přečtěte si také