Sex a vztahy

20. července 2019 12:17

redakce Prima Lajk

ODHALENO: 5 nejtrapnějších frází, které používají chlapi při rozchodu. Už jsi nějakou slyšela?

Rozchod není příjemný snad pro nikoho. Je ale pár otravných frází, které snad chlapi už ani nemohou myslet vážně.

Budeme kámoši. Vážně tomuhle ještě někdo věří? Ve skutečnosti je tahle věta něco jako hřebík do rakve. Moc dobře víte, že po těch hádkách a konfliktech, které většinou předchází rozchodu, z vás určitě dva parťáci nebudou. Umíte si snad představit jít do kina se svým bývalým a předstírat, že mezi vámi nic není? Tomuhle vážně věří jen naivka.

Ty potřebuješ někoho lepšího. Ale koho, to už vám chlapec neřekne. Tahle věta je úplný nonsense zejména od chlapa, protože jak známo, chlapi mají velkou mužskou ješitnost. Copak si chlap dobrovolně přizná, že je někdo lepší než on? Tohle je tak nemožná výmluva, až to bolí.

Nejsem připravený na vážný vztah. Jasně, bude vám vykládat, že se ještě necítí na to, aby s vámi měl vážný vztah, aby s vámi bydlel, nebo si vás dokonce vzal a měli jste děti. Tohle je oblíbená výmluva chlapa, který si buď chce užívat – a souběžně s vámi má nabrnknutých dalších pět holek –, anebo vám zapomněl říct, že jen není připravený na vážný vztah s vámi. Tahle věta může znamenat i to, že ho za dva měsíce potkáte ruku v ruce s těhotnou přítelkyní – s tou totiž najednou připravený je.

Chci teď být sám. Tak tohle je snad největší klišé vůbec. Jasně, každý potřebuje občas být sám, mít čas na svoje projekty, koníčky nebo práci. Ale proboha, rozcházet se takovýmhle trapným způsobem? Jestli chce být sám, měl by přibližně říct, na jak dlouho. Anebo by to neměl říkat vůbec. Může si přece normálně odpočinout a potom vás pozvat na rande. Ale ne, on se potřebuje nějak vymluvit, aby od vás měl pokoj – už navěky. Nejspíš o vás nemá zájem vůbec, takže radši bude sám, než s vámi.

Měli jsme se poznat dřív. Co tohle znamená, těžko říct. Kdyby mezi vámi byla opravdová láska, proč by mělo záležet na tom, jestli jste se poznali teď, a ne někdy dřív? Jediné vysvětlení může být takové, že už se s někým vídá. Má nějakou ženu, milenku, nebo přítelkyni. A tak chlápka samozřejmě zajímá časová otázka. Začít si s dvěma ženami naráz by totiž bylo dost vyčerpávající. Je zkrátka jen zbabělý přiznat, z jakékoliv důvodu, pravdu, že už někoho má.

Sdílejte článek

Přečtěte si také