ODHALENO: 5 tipů, jak mít dokonalý sex BEZ ORGASMU! Jak si dokážete užít i bez vyvrcholení?

Pro muže je vyvrcholení automatické zakončení sexu, pro mnohé ženy však svátek. To ale neznamená, že si sex neužívají! Naopak. Intenzivní sex bez orgasmu si často užijí víc než "vydřených" deset vteřin blaha.

Orgasmus se v dnešní otevřené společnosti stal jedním z nejskloňovanějších slov, když se bavíme o sexu. Stala se z něj jakási nutnost a další z povinností, kterou by měl "správný" chlap zvládnout. Zasadit strom, postavit dům, zplodit syna a... dovést ženu k orgasmu. Jenže to je hloupost.

Zatímco muži geneticky směřují co nejrychleji k cíli, ženy spíše preferují cestu samotnou a její průběh. Na jejich vyvrcholení totiž evolučně nezávisí zplození potomka (jinak bychom vymřeli). Na tom mužském ano. Jak muži, tak ale i ženy cítí tlak, že sex bez orgasmu zkrátka nemůže být uspokojivý a úzkostlivě se snaží dosáhnout vrcholu.

Výsledek toho však je, že muž ženě zuřivě hněte klitoris či ji práská bičíkem, protože si myslí, že zrovna stylizace do 50 odstínů šedi ji dostane to extáze. Žena se pak stresuje, že je blízko vrcholu asi tak jako pravidelný strávník McDonaldu pod Mount Everestem. Většina žen přitom potvrdí, že si dokážou užívat sex, aniž by musely mít na jeho konci orgasmus. Jak ale na to?

Nestresujte se - Uvědomte si, že orgasmus není povinnost a jeho nedosáhnutí neznamená vaše selhání. Berte ho spíše jako příjemný bonus, který se někdy objeví, jindy ne.

Užívejte si intimitu - Musíte správně prožít každou intimní chvilku, kterou s milovaným partnerem sdílíte. Vnímejte jeho dech, dotyky a polibky. Snažte se maximálně uvolnit a vypnout mozek. Na orgasmus v tu chvíli zapomeňte.

Nepoměřujte se s ostatními - To, že kolegyně z práce tvrdí, že v noci jejím křikem popraskaly okenní tabulky, za prvé nemusí být pravda a za druhé to nutně neznačí, že má s partnerem kvalitnější vztah než vy. A že jim to automaticky více klape v posteli.

Mluvte s partnerem - Samozřejmě tím nemyslíme, že místo milostných hrátek mu vymluvíte díru do hlavy, ale před sexem partnerovi zamručte do ucha, že chcete, aby si s vámi tentokrát jen tak hrál a nesnažil se vás nutně přivést na vrchol. Po aktu ho ujistěte, že se vám to líbilo. Klidně nešetřete na detailech a svěřte se mu, která část byla úplně ta nejlepší.

Zkoušejte nové věci a polohy - Zkuste masáže, stylizaci do různých rolí, svázání rukou nebo prolistujte Kámasútru. Možná právě objevíte tu pozici, která vás k vysněnému vrcholu přivede dřív, než vyslovíte slovo ORGASMUS. Hlavně si to užívejte a bavte se.

Sdílejte článek
Štítky Sex Mount Everest orgasmus sex tipy dokonalý sex bez orgasmu

Přečtěte si také