Sex a vztahy

25. května 2020 17:51

sarka.turcekova@gmail.com

ODHALENO: 5 tipů, jak se chovat k lidem, kteří musí mít vždycky pravdu. Co zaručeně pomůže?

Znáte lidi, kteří prostě musí mít za každou cenu poslední slovo, i kdyby pro to měli třeba umřít? Máme pro vás jednoduchý návod, jak s nimi dobře vyjít.

1. Neočekávejte, že to ten druhý pochopí

Někdy budete muset říct hodně na rovinu, že vám nepřijde užitečný, aby vám druhý vysvětloval, jak to ve skutečnosti je – samozřejmě z jeho pohledu. Někteří lidé jsou natvrdlí a budete jim to muset říct po lopatě.

2. Nesmíte se nechat vyprovokovat

Nenechat se vynervovat a naštvat, to je vůbec nejtěžší. Hlavně když víte, že vás krmí totálními blbostmi. Přesto je dobré být v klidu.

3. Berte to jako výzvu

Nejde jenom o trénink trpělivosti, ale i vůle. Nesmíte dát průchod svým emocím při každé konverzaci, zvláště když neplyne směrem, jakým byste si přáli. Když vám někdo začne vykládat svoje pravdy o tématu, o kterém nic neví, máte možnost jej v klidu vyslechnout a pak z konverzace nenápadně odejít.

4. Jestli to jde, nebuďte v jejich přítomnosti

Prostě se s nimi nebavte, to je asi to nejjednodušší. Jestli máte možnost mít takové kamarády, kteří nemají neustále sklony vám radit a poučovat vás, tak máte vyhráno. V opačném případě je možná lepší je obměnit.

5. Nestavte se do obranné pozice

I když může být přirozené bránit svoje názory, když se bavíte s někým, kdo se vám snaží vnutit to svoje, tak jim zkuste spíš naslouchat. Nevnucujte jim, že máte pravdu, nechte je se vypovídat. Možná přijdete ve finále na to, že je v jejich sdělení i zrnko pravdy.

Sdílejte článek

Přečtěte si také