Sex a vztahy

29. dubna 2020 17:19

sarka.turcekova@gmail.com

ODHALENO: 5 věcí, které dělají pouze spokojené páry! Děláte něco z toho také?

Tyto věci dělají jen opravdu zamilované a šťastné páry. Můžete se jimi minimálně inspirovat, pokud už je neděláte.

1. Dělejte něco jinak. Ačkoliv to zní jako těžký úkol, tak jedinou cestou, jak se vymanit ze stereotypu, je bojovat proti rutině. Udělejte něco spontánního – třeba jděte na výlet, koncert, nebo si upečte koláč. Jde o to vybočit z běžného dne.

2. Nevylévejte si zlost na svém protějšku. Každý je někdy podrážděný nebo naštvaný, ale je dobré si nevylévat svoje emoce na partnerovi – raději si najděte jiný způsob. Vylít si vztek na druhém nevede k ničemu dobrému. Snažte se partnera naopak chválit, naslouchat mu a podporovat.

3. Jestli máte málo času pro sebe navzájem, zkuste si lépe zorganizovat čas a rozvrhnout si ho mezi svoje koníčky a společné aktivity. Spokojené páry si umí vždy naplánovat dobu jen a jen pro sebe.

4. Ve spokojených vztazích mají páry podobný přístup k financím. Ať už jde o to, že máte společný účet, nebo si vedete každý finance zvlášť. Nicméně je důležité se na tom shodnout. Tak se vyhnete stresu a případným hádkám.

5. Když mají být páry spokojené, tak zbytečně ani jeden z nich nedělá riskantní věci, jako je třeba jízda autem bez připoutání. Ale spadá sem i péče o fyzické zdraví, kdy se každý stará sám dobře o svoje tělo, nepřejídá se a sportuje. Tím pádem nezpůsobuje příkoří svému partnerovi – každý totiž nese svůj podíl na spokojenosti druhého.

Sdílejte článek
Štítky stereotyp Sex psychologie vztahy finance zamilované páry

Přečtěte si také