Sex a vztahy

27. prosince 2022 14:26

redakce Prima Lajk

ODHALENO: 5 věcí, které zásadně neříkat vašemu partnerovi. Jak se vyhnout rozchodu?

5 věcí, které je lepší vašemu partnerovi neříkat.

Vztah je o upřímnosti, ale…

…ale někdy taky není. Když například víte, že váš partner něco nemá rád, ale vy se nevyhnete tomu to stejně udělat – a teď prosím není řeč o nevěře, ale klidně maličkostech jako že si v práci dáte na oběd tatarák – je lepší takové věci zkrátka zamlčet. Vyhnout se konfliktu. Udržet iluzi toho, že jste oba perfektní. A není to jen o tom, tady je pět věcí, které by si partneři ve vztahu neměli vzájemně sdělovat.

1. Máš sexy kamaráda/kamarádku

Ačkoliv je naprosto normální, že vás přitahuje kamarád či kamarádka vašeho partnera, oznamovat mu to už moc normální není. Váš partner to rozhodně neocení, dotyčný kamarád to navíc většinou ví, a cokoli víc by bylo spíš na škodu.

2. Nemám ráda/ráda tvou rodinu

Někdo si s rodiči svého partnera dokáže najít společnou řeč pokaždé, a někdo naopak nerozumí, jak v takovém prostředí vůbec mohl jeho partner vyrůstat. Rozdílné pohledy jsou běžné, v tomhle případě ale stejně radíme, abyste si jakékoli případné antipatie nechali pro sebe.

3. Pochybnosti nad vztahem

Nejste si jistí, jestli jste v tomhle vztahu šťastní? Řešení není o tom nemluvit, ale ideálně mluvit tak, abyste partnerovi neříkali na rovinu, že si jím nejste jistí. To totiž do celé vztahové roviny vnese těch pochyb ještě daleko víc.

4. Názory vašich přátel

Ano, občas se stane, že zatímco vy jste bláznivě zamilovaní, vaše okolí nadšení z nového partnera nesdílí. Ať už to má jakékoli důvody, zkuste si tuto informaci nechat chvíli pro sebe, většinou totiž ostatní potřebují jen čas, aby zkrátka ten váš protějšek lépe poznali. A i kdyby se jejich názor časem nezměnil, tím, že se o něj s partnerem podělíte, ničemu nepomůžete.

5. Láska k ex

Myslet občas na vašeho bývalého partnera či partnerku je docela běžná věc. Dělá to koneckonců každý, kdo někdy zažil silnou lásku, která ale z různých důvodů skončila. S největší pravděpodobností už jste se ale tyto pocity naučili buď kontrolovat, nebo s tím teprve bojujete. Tak či tak to ale není nic, co by musel slyšet váš nový partner, který by mohl jen získat větší nejistotu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také