Jak poznat, že na vás kamarád žárlí?
Autor: istock.com Jak poznat, že na vás kamarád žárlí?

ODHALENO: 6 varovných signálů, že na vás kamarád žárlí. Podle čeho to poznáte?

Tamara F. . Publikováno: 25.02.2021
Žárlivost na kamarády, jež zůstává bez povšimnutí nebo je ignorována, může přerůst až v toxické chování, které může vašeho přítele změnit k nepoznání. Naštěstí existuje několik způsobů, jak včas zjistit, zda vám přítel závidí.

reklama

 1. Pochválí vás urážkou – Pokud na vás váš kamarád žárlí, udělá vše pro to, aby vám zkazil radost z úspěchu. Dávejte si pozor na pasivně agresivní výrazy, které se mohou skrývat za komplimenty. Například získáte novou práci a váš přítel vás pochválí slovy: „To je super, že tě vzali, i když máš tak málo zkušeností.“

2. Připomíná vám vaše chyby – I když se jedná o chybu, kterou jste udělali už dávno, váš závistivý přítel vám to s radostí připomene. Kdokoli, kdo se raduje z neúspěchu druhého, není vhodnou osobou, které byste se měli držet.

3. Vymlouvá se jen proto, aby se s vámi nemusel setkat – Všímejte si toho, jestli váš kamarád není najednou odtažitý. Pokud žárlí, mohl by ho váš úspěch odrazovat natolik, že se s vámi přestane kamarádit.   

4. Pomlouvá vás – Někdy si ani váš přítel nemusí uvědomit, že na vás žárlí. S největší pravděpodobností začne mít vůči vám pocit nevole ve chvíli, kdy něčeho dosáhnete. V tu chvíli se od ostatních můžete začít dozvídat, že o vás váš kamarád šíří pomluvy, jen aby vypadal lépe než vy.

5. Váš úspěch je jen dílem štěstěny – Je normální říct „Máš jenom štěstí“, když se jedná o vítězství ve hře. Pokud to váš přítel říká ale i v situacích, kdy jste získali svou vysněnou pracovní pozici, jde o prachsprostou závist.

6. Snižuje vaše úspěchy – Žárlivý kamarád se bude cítit pěkně pod psa, pokud se vám něco podaří, a tak se zmůže na jen jediné; sníží váš úspěch. Pokud za ním přijdete s dobrou zprávou, může na ní začít hledat negativního, aby vás srazil na zem. Něco jako: „Ještě neoslavuj, do konce roku tě čeká několik dalších zkoušek,“ nebo „Jednou jsem měl lepší známku v mnohem těžším předmětu než ty.“

Pokud máte podobného kamaráda ve vašem okolí, raději ho „pusťte k vodě“. Podobní toxičtí přátelé vám budou do života přinášet jen negativní energii a nikdy vám nebudou přát vaše úspěchy.

Jedna nosí XS, druhá XL. Kamarádky ukazují, že módní styl nesouvisí s velikostí

Kila navíc? Kamarádky s velikostí XS a XL ukazují, že komplexy máme jen v hlavě!

fb_pohled

10 vtipných fotek, které upřímně zachytily lidi se závistivým pohledem!

reklama