Sex a vztahy

1. prosince 2020 10:46

sarka.turcekova@gmail.com

ODHALENO: 7 důvodů, proč mají muži tak velký problém naslouchat ženám! Pánové, sedí to na vás?

Ať už je to přítel, bratr nebo přítel, všichni známe nějakého muže, který je špatným posluchačem. A ne, není to proto, že by se nudil.

Ve skutečnosti existují studie, které ukazují, že existuje několik důvodů, proč v této oblasti muži bojují. Zdá se, že mozek mužů jednoduše slyší ženský hlas jinak. Jedna studie odhalila, že muži reagují odlišně na ženské hlasy. Muži mají menší aktivitu v některých částech mozku, když mluví jiní muži. Ve skutečnosti se mužský mozek musel více snažit, aby rozluštil a pochopil, co ženy říkají. To znamená, že pro muže může být obtížnější pochopit význam a emoce toho, co ženy říkají.

Bylo zjištěno, že velikost ženských hlasivek a hrtanu je důležitá, protože lidé s vyššími výškami jsou bráni méně vážně. Studie nám ve skutečnosti říká, že lidem s níže položenými hlasy důvěřujeme více a že jim dáváme přednost ve vedoucích rolích. Hlasy žen jsou navíc složitější. Zde je zásadní rozdíl mezi ženským a mužským hlasem. Když ženy mluví, používají mnohem více zvuků než muži a mají tendenci mluvit melodičtěji. Díky těmto dvěma faktorům může být pro mužské mozky obtížné rychle pochopit, co ženy říkají, protože je toho ještě víc k dešifrování.

Stereotyp, že ženy mluví více než muži, je podle výzkumu městský mýtus. Ve skutečnosti se zdá, že muži a ženy mluví zhruba stejně a kontext je stejně důležitý. Výzkum ukázal, že za určitých okolností mluvili muži více než ženy a jindy ženy více než muži. Takže je pravděpodobně čas nechat tento stereotyp stranou.

Sdílejte článek

Přečtěte si také