návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Sex a vztahy

ODHALENO: 9 znamení, že žijete v toxickém vztahu. Nejste v něm náhodou také?

Když jsme zamilovaní, častokrát jsme i zaslepení a nedokážeme racionálně uvažovat. Občas se ocitneme ve vztahu, který pro nás není tím pravým. Přesněji řečeno, je doslova toxický. Postupně nás ničí a ubíjí. Jak tedy poznat, jestli v takovém nejsme? Čtěte dále.
Vydáno: 14.05.2019
Toxický vztah
Autor: brightside.me Toxický vztah
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  1. Nenechá vás jít ven s kamarády. Vídáte se s nimi jen občas a když už, většinou je u toho i váš partner. Musíte rozumět tomu, že občas vztah potřebuje prostor na to, aby se mohl posouvat dál. Je nezbytné, abyste si vzájemně poskytli prostor. Pokud spolu trávíte veškerý svůj čas, je to jako závislost. A víte, co se děje se závisláky? Nekončí dobře…
  2. Kontrolují vám peněženku. Je skvělé mít společný účet a například si tam spořit nějaké peníze, přesto je však důležité, abyste každý z vás měl také své vlastní peníze na své vlastní potřeby.
  3. Lezou vám do telefonu. Tohle není důkaz lásky, ale žárlivosti a toho, že vám váš partner nevěří. Vztah, který není založen na důvěře je špatný a nemá předpoklady k tomu, aby vydržel.
  4. Říkají vám, jak se oblékat. Na to, abyste měli stabilní a spokojený vztah, musíte být nejprve spokojená(spokojený) sám se sebou. Vašemu partnerovi se nelíbí, jak se oblékáte? No a co! Na něm nezáleží. Oblékáte se sami pro sebe, abyste se vy cítil(a) dobře, ne pro ostatní. Něco jiného je, když se partnera zeptáte na radu. Pokud se vám však něco líbí, nenechte si to rozmlouvat. Je to vaše volba!
  5. Rozčílí se, když vám dlouho trvá odepsat, nebo zvednout telefon. Pamatujte, že vztah by vám měl poskytnout dobré pocity, a ne negativní emoce. Jestli máte strach a divný pocit v žaludku pokaždé, když vidíte zmeškaný hovor od svého partnera, něco je v nepořádku.
  6. Žárlí na vašeho nejlepšího kamaráda. Žárlivost je nemoc. Občasná a malá žárlivost dokáže být roztomilá a lichotivá. Pokud vám ale váš partner dělá zbytečné žárlivé scény, je načase vzít nohy na ramena. Je to projev člověka, který nevěří ani sobě, ani vám a váš vztah nebude nikdy stabilní a poklidný.
  7. Bojíte se říct svůj názor a to, na co myslíte. Váš partner by měl být ten, komu můžete důvěřovat a svěřit se mu se vším, co máte na srdci. Ne někdo, koho se bojíte. Nebojte se mluvit o tom, co cítíte, ale mějte respekt i pro odlišný názor a pohled. V závěru se vždy snažte domluvit na kompromisu. Ústupky byste měli občas dělat oba.
  8. Nadávají vám. Pokud s vámi váš partner nemluví hezky. Kritizuje vás, a dokonce vám i nadává? Absolutně si vás neváží!

Takže jak vlastně vypadá zdravý vztah?

O tom by se dalo psát věčně, ale mezi nejzákladnější věci patří pocit bezpečí, podpory, respektu. Musíte rozumět tomu, že nezdravá žárlivost není projevem lásky. Naučit se milovat sám sebe a uvědomit si, co si zasloužím. Váš vztah je totiž odrazem lásky, kterou cítíte sám/sama k sobě.

Článek je zařazen v: vztah , láska , žárlivost