Sex a vztahy

16. prosince 2022 13:47

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Češi milují vánoční sex s erotickými pomůckami. Co kupují nejčastěji?

Erotické pomůcky a spousta vánočního sexu. Co odhalil nový průzkum?

Nejen stres a pečení. Jak ukázal nový průzkum e-shopu Ruzovyslon.cz, Češi milují také vánoční sex, a to zejména, když se spojí s nejrůznějšími erotickými pomůckami. V prosinci pokaždé pravidelně vzrostou prodeje těchto hraček stejně jako i obecná sexuální aktivita.

Konkrétně to vychází, že si pod stromeček koupí nějaký sexy dárek až 35 % Čechů. Oblíbené jsou pak hlavně masážní oleje a svíčky (asi 13 % respondentů), vibrátory (10 %) a pouta nebo jiné BDSM hračky (8 % dotázaných ve věku 18–26 let). Na první příčce je však erotické prádlo, které zvolí asi 17 % lidí a většinou jím obdarují ženy samy sebe. Něžné pohlaví celkově nakupuje častěji než muži, hledá ale hračky pro společné využití, zatímco muži vybírají jen pro svého partnera či partnerku.

Z výzkumu pak vyplývá také to, že mladí lidé milují sex přímo na Štědrý den nebo na Silvestra, což je ale dáno i tím, že s alkoholem roste chuť a přes svátky je alkoholu všude dost. Ostatně sex radí i odborníci jako způsob odbourání vánočního stresu a únavy. Jasně, vhodná chvíle se v takovém období hledá blbě, neměli byste to ale podceňovat, protože jakmile si na sebe s partnerem najdete čas, dobije to baterky vám oběma.

Sdílejte článek
Štítky Sex Vánoce Česko erotika průzkum

Přečtěte si také