ODHALENO: Co má společného ženský orgasmus a králíci? Vědci přišli na tuhle drsnou věc!

Vědci zjistili, co má ženský orgasmus společného s králíky. To neuhodnete!

Připraveni na trochu středeční lehké vědy? Ženský orgasmus je pravděpodobně pozůstatkem evolučně překonaného mechanismu, který u savců při sexuálním vyvrcholení spouštěl ovulaci, a tím pádem vedl k větší šanci na početí. Tvrdí to američtí vědci, kteří k tomuhle závěru dospěli díky experimentování s králíky.

Ačkoliv se dnešní odborníci shodují na tom, že ženský orgasmus je stále jednou z největších záhad lidstva, protože technicky nemá v rozmnožování žádnou biologickou funkci, nyní se rouška tajemství přece jen lehce odhalila. Kdysi totiž podle všeho vyvrcholení funkci mělo, postupem času se ale u lidí vytratila.

Experiment spočíval v tom, že vědci dvanácti králičím samicím podávali po dva týdny látku fluoxetin, kterou obsahuje například antidepresivum Prozac, a která u žen snižuje pravděpodobnost sexuálního vyvrcholení. Následně sledovali, jaký to bude mít vliv na počet dozrávajících vajíček u králíků. Závěrem bylo, že samice, které dostávaly antidepresiva, byly při kopulaci schopné uvolnit o třetinu méně vajíček než jejich souputnice, které léky v těle neměly. Z toho pak odvodili, že ženský orgasmus a orgasmus savců má stejné evoluční kořeny a sloužil jako spouštěč ovulace.

Sdílejte článek

Přečtěte si také