ODHALENO: Koronavirus může zvýšit počet rozvodů. Proč se vám kvůli němu možná rozpadne manželství?

Jestli jste se doteď báli toho, co karanténa udělá s vaším partnerstvím či manželstvím, tohle pro vás nebude vůbec dobrá zpráva.

Někteří se možná po vyhlášení nouzového stavu kvůli nákaze koronavirem těšili, že stráví více času doma s rodinou. Jistě, pár dnů zvládne každý bez výrazné újmy. Týden, dva a možná i více už by ale mohly být krizové. V partnerství a manželství, kdy spolu dva lidé tráví příliš dlouho prakticky všechen čas, dochází k různě závažným konfliktním situacím. Podle rozvodové advokátky Fiony Shackleton, mezi jejíž klienty patřili i zpěváci Paul McCartney nebo Madonna, je proto pravděpodobné, že izolace kvůli koronaviru povede k nárůstu rozpadlých manželství.

Advokátka tvrdí, že to předpokládají i ostatní rozvodoví právníci, i proto, že jsou obecně nejzaměstnávanější po dlouhých obdobích, která rodina tráví společně, jako jsou letní prázdniny či Vánoce. „Člověk si pak dokáže představit, jak to taky může dopadnout, když jsou rodiny dlouhodobě uzavřeny doma,“ dodala Fiona Shackleton v britské televizi Sky. Její slova dokazují i statistiky uvedené v čínském deníku Global Times, podle nichž ve středočínském městě Si-an došlo v posledních týdnech k rekordnímu zvýšení počtu žádostí o rozvod.

Podle zástupců zdravotnictví v Číně to může mít dvě příčiny: buď úřady, které byly měsíc zavřené, po svém otevření dostali i odložené žádosti, nebo to bylo právě tím, že páry musely dlouho žít ve společné karanténě. Nejmenovaný čínský činitel však uvedl, že rozvodové řízení v Si-anu může trvat i pouhou půlhodinu, takže někteří exmanželé už stihli sňatek opět uzavřít.

Sdílejte článek
Štítky rozvod karanténa advokátka koronavirus nárůst

Přečtěte si také