ODHALENO: Lidé, kteří používají hodně smajlíků, mají větší šanci někoho sbalit. Opravdu vám to na rande tolik pomůže?

Lidé používají čím dál víc emoji v chatovacích konverzacích. Nejenže to údajně svědčí o tom, že jsou zrovna vzrušení. Ale ještě jim to dává plusové body na případnou schůzku. Víme, čím to je.

Spousta lidí používá smajlíky. Víte ale, že jen 7 procent lidí používá ze smajlíků ovoce, jako je broskev, anebo emoji ve tvaru zadku? Smajlíci hrají důležitou roli v našem chování na sociálních sítích. Mohou sloužit k tomu, abychom vyjádřili někomu hluboké city, ale také pocity naštvání. Každopádně ti lidé, kteří používají velké množství smajlíků, mají o dost vyšší šanci na úspěšný vztah, říkají vědci.

Nedávná studie Amandy Gesselman, Viviana Ta a Justina Garcii nám ukazuje, jak velký vliv má používání emotikonů na mezilidské vztahy. Studie se účastnilo 5327 lidí mezi 18 a 94 lety. Odpovídali na otázky, jestli používají smajlíky, a zkoumalo se, jestli to zvyšuje šanci na osobní setkání. Ukázalo se, že ano – intimní vztahy lidí, kteří používají často emotikony, byly úspěšnější a častěji měli s někým rande. Smajlíci tak opravdu pomáhají při navazování vztahů, jejich udržení a zajišťují větší intimitu mezi partnery.

Sdílejte článek

Přečtěte si také