ODHALENO: Myslet na rodiče při sexu je častější, než si myslíte. O čem to vypovídá?

Všichni jsme se učili, že skutečný sex neodpovídá tomu, co vidíme v pornu. Občas se ale nějakým takovým zvrhlým myšlenkám lidé neubrání.

Existuje nespočet sexuálních představ, které nejsou tak úplně tradiční, přesto docela časté, a děje se to i v těch nejspokojenějších vztazích. Představovat si rodiče nebo nevlastní rodiče při sexu je však podle expertů častější, než byste si mohli myslet.

Podle expertky na sex a vztahy Pippy Murphyové jsou občasné myšlenky na rodiče naprosto normální. „Je to častější, než si myslíte a hodně se to stává lidem, kteří o sobě prohlašují, že jsou v pozitivním a spokojeném vztahu,“ tvrdí.

„Pokud mají se svými rodiči dobrý vztah, mohou si podvědomě myslet, že by jejich partner byl také dobrým rodičem, a proto na rodiče při sexu myslí,“ vysvětluje jednu z možností. „Je to vlastně kompliment a znamení, že se s danou osobou cítíte bezpečně a pohodlně, stejně jako se svými rodiči.“

Pokud na ně však myslíte v době, kdy jste v nešťastném vztahu, může se podle expertky jednat o varovné signály. V jiných situacích by tyto myšlenky mohly souviset s úzkostí související se sexem. „Pokud máte sex s někým, s kým byste neměli, nebo někde, kde byste neměli, může to být známka úzkosti při pomyšlení, že to vaše rodiče zjistí a odsoudí vás,“ vysvětluje. Důležité je tedy podle odborníků rozlišovat, zda se ve svém současném vztahu cítíte dobře nebo ne.

Sdílejte článek
Štítky porno Sex vztahy rodiče sexuální úchylky

Přečtěte si také