ODHALENO: Na světě existuje 8 druhů bradavek! Holky, kterými z nich se můžete prsit vy?

Věci, které jste o svých prsou určitě nevěděli. Co o vás může bradavka vypovědět?

Každé lidské tělo je jiné a všichni samozřejmě nemáme jednotlivé části těla stejné. A to se týká i našich bradavek. Těch na světě existuje rovnou 8 typů a někteří lidé pak mohou dokonce kombinaci dvou druhů. Bradavka pak může vypovědět i mnohé o vašem zdraví. Tak schválně, jakou z těchto bradavek máte vy?

Vyčnívající – Jedná se o nejběžnější typ bradavek. Vyčnívají nad povrchem dvorce o několik milimetrů a směřují ven. V případě vzrušení či chladu bradavky klasicky ztvrdnou a vztyčí se.

Ploché – Jednoduché, zde zkrátka nic nevyčnívá. V době vzrušení či chladu vystoupnou bradavky jen minimálně a prso se zdá býti na první pohled prakticky hladké.

Vpáčené – Problém, který trápí přibližně 2 % populace. Bradavka vypadá, jako by byla zalezlá uvnitř prsu. Vpáčené bradavky dělají ženám problémy při kojení a mnohé se kvůli tomu vyhýbají i erotické stimulaci od partnera. V některých případech je dokonce nutný chirurgický zákrok.

Jednostranně vpáčená – Stejný případ jako u výše zmíněného typu. Zde se to ovšem týká pouze jedné z bradavek. Pokud navíc nemáte vpáčenou bradavku od narození, ale dojde k ní v pozdějším věku, měli byste vyhledat lékaře! Může to být známka toho, že máte jisté zdravotní problémy.

Nafouknuté – Bradavky i celý dvorec opravdu působí nafouknutě. Jsou měkké a na prsou poněkud rozsáhlé.

Hrbolaté – Na prsních dvorcích se vyskytují hrbolky. Jedná se o tzv. Montgomeryho žlázky a jde zkrátka o zvětšené potní žlázy. Při kojení zvlhčují okolí bradavky. V některých případech se mohou zanítit podobným způsobem jako akné.

Chlupaté – Takové bradavky poznáte velmi jednoduše. Zkrátka z okolních dvorců rostou chloupky. Je to přirozená věc, některým holkám pak chloupky rostou méně či vůbec, některým zase bohužel více.

Mnohočetné – Ano, i takové případy existují. Někdy má zkrátka člověk minimálně o jednu bradavku navíc. Na tom ale není vůbec nic špatného. Mnohdy jsou tyto bradavky menší a vypadají spíše jako piha či mateřské znaménko. V době těhotenství se ale můžou dočasně zvětšit.

Sdílejte článek

Přečtěte si také