sex
Autor: istockphoto sex

ODHALENO: Návod na bezpečný sex během pandemie. Jak se chránit před nákazou koronaviru?

Publikováno: 24.03.2020
Jak si užít sexuální hrátky, i když řádí koronavirus? New York na to vydal speciální návod.

reklama

Sex se stal pro mnoho lidí ožehavou otázkou. Můžete se jím nakazit, nebo ne? Je lepší se tomu úplně vyhnout? Přesně proto vydalo newyorské ministerstvo zdravotnictví doporučení, jak provozovat sex při probíhající pandemii, kdy se nákaza koronavirem rychle šíří. V první řadě platí, že by měl každý zůstat doma a minimalizovat kontakt s ostatními.

Covid-19 můžete získat od člověka, který už ho má a rozšiřuje se na jedince, kteří jsou asi do 4,5 metru od vás. Rozšiřuje se kýchnutím nebo kašláním. Dále se však virus může šířit přímým kontaktem se slinami. Tedy je vyloučeno líbání. Covid-19 byl nalazený ve stolici nakažených lidí, ne však v poševním sekretu či spermatu. Nejbezpečnějším sexuálním partnerem je ten, s kterým žijete.

New York radí vyhnout se náhodným partnerům, promiskuitě. Dále praktikám jako je líbání, orální sex bez ochrany, či olizování zadku, odkud by se také virus mohl přenést do úst.

Koronavirus a rouška

KORONAVIRUS ONLINE: ČR má třetí oběť COVID -19. Zemřela 71letá žena v pražské VFN. Sněmovna večer schválila vládou navržená podpůrná opatření pro rodiče nebo OSVČ. Posunula i termín maturit a přijímacích zkoušek

reklama