Sex a vztahy

27. října 2019 16:47

sarka.turcekova@gmail.com

ODHALENO: Nejvášnivější sex podle vlasů. Mají to nejradši blondýny, brunety nebo zrzky?

Odpradávna se vedou spory o tom, kdo je nejvášnivější v posteli. Jestli blondýna, zrzavá kštice nebo bruneta. Konečně mají experti jasno.

Možná se budete divit, ale barva vlasů a sexuální pocit ze sebe samotné může souviset i tehdy, pokud jsou vlasy barvené. Proč to tak je? Psychologové se shodují na tom, že blondýny – včetně odbarvených – si snadno zvykají na privilegia s jejich barvou vlasů spojená. Těší se totiž mnohem větší pozornosti mužů než jako brunety. Ty jsou naproti tomu zvyklé tvrdě pracovat, protože nic nedostanou zadarmo.

Studie, které se zúčastnilo na tři tisíce dobrovolníků, odhalila vedle toho ještě erotické preference podle barvy vlasů. Nejhůř ze všech jsou na tom paradoxně zrzky, které uvedly v dotazníku, že měly sex jen dvakrát do měsíce. Lépe si vedly brunetky, které měly sex jednou týdně. Předběhly je ale černovlásky – ty i dopřávaly sex dvakrát týdně. A co blondýny? Ty dopadly ze všech nejlépe – sexu se jim dostávalo až třikrát týdně. Blondýny tak v tomto ohledu nemají konkurenci. Jde sice o malý vzorek, ale něco na tom je.

Sdílejte článek

Přečtěte si také