reklama

reklama

Nevěra

ODHALENO: Nevěrní muži jsou ohroženi na životě, tvrdí vědci. Co hrozného se jim děje?

Publikováno: 02.10.2019
Nevěrníci jsou ve skutečnosti ohrožení víc, než se může zdát. Možná nesou vinu lži a podvodu, ale hrozí jim reálně tato zdravotní rizika.

reklama

Co si budeme povídat, být v kůži toho podvedeného není nic příjemného. Tým italských vědců ale přišel s tím, že nevěra muže přímo zabíjí. Doslova. To, že věrný a stabilní sexuální vztah je zárukou dlouhověkosti a zdraví, vědí experti už dávno. Studie univerzity z Florencie ale navíc říká, že nevěra je spojená s velkým rizikem závazných kardiovaskulárních onemocnění, a to včetně infarktů.

Jak to je možné? Mohou za tím být následující příčiny. Prvním bývá velký věkový rozdíl mezi partnery, kdy je většinou milenka mladší než pán, který podvádí. Té se pak samozřejmě muž snaží fyzicky vyrovnat, což jej nadměrně zatěžuje. Dalším důvodem je nadměrný přísun jídla a pití, které bývají součástí milostného aktu – večeře ještě před ním, což taky starším mužům úplně nesvědčí. Dalším problémem je zvýšení krevního tlaku a tepové frekvence při vzrušení, na posledním místě pak pocity viny – navodí totiž psychickou bezmoc.

To se moc nevyplatí, co myslíte?

Nevěra žen jako prevence vymření? Podle vědců ano!

Nevěra žen jako prevence vymření? Podle vědců ano!

reklama