ODHALENO: Nudíte se se svým partnerem? Podle experta je to klíč ke dlouhodobému vztahu

Může být nuda ve vztahu prospěšná?

Bohužel neexistuje manuál, který by seděl na každého a podle kterého by se měl řídit každý vztah. Důvod je prostý, každý jsme jiný, máme jiné názory, sny a charakter. Na základě toho by si měl každý hledat svůj ideální protějšek. Nikdy nenajdete někoho, kdo bude stoprocentní, ale můžete najít někoho, kdo vám bude hodně, hodně podobný.

Ale nebudeme mluvit z cesty, když řekneme, že většina vztahů zažívá po počáteční zamilovanosti a euforii mírný úpadek a ze žhavých randíček se přesouváme na gauč ke sledování Netflixu. Ale až si příště budete zoufat při sledování všech těch krásných párů z Instagramu, uvědomte si, že nuda je ve vztahu klíč je dlouhodobosti. Alespoň podle autora Marka Mansona, který napsal publikaci „The subtle art of not giving a f*ck.“

„Možná to zní divně, ale spokojenému páru, který je spolu 60 let, manželství nevydrželo proto, že jezdili privátními loděmi nebo jezdili na drahé dovolené. Vydrželo proto, že se spolu byli schopní společně nudit. I když ubíhaly roky, zvládali ten obyčejný život a bylo jim fajn,“ tvrdí Manson. Podle něj jsou dnešní páry pod velkým tlakem, aby náhodou nevypadaly „nudně“ na sociálních sítích, a dodává, že nuda by opět měla být vnímána jako něco, co je absolutně normální a v pořádku. Souhlasíte s ním?

Sdílejte článek
Štítky Ženy muži nuda vztahy láska

Přečtěte si také