ODHALENO: Proč ženy na rande pijí hodně alkoholu? Může za to vůně muže, tvrdí vědci. Jak je to možné?

Dámy, pijete na rande alkohol? A víte, proč to děláte?

Otázka pro pány: Když vezmete ženu na rande, objedná si okamžitě drink nebo sklenku vína? Pokud ano, zamysleli jste se někdy nad tím, proč? Není to totiž kvůli tomu, že prostě zbožňuje alkohol, ani proto, že jí připadáte nudný, a zoufale se potřebuje opít, aby s vámi vydržela. Podle nové studie časopisu Experimetal and Clinical Psychopharmacology ženy na schůzkách pijí alkohol protože jim muž voní a ony podvědomě vědí, že s ním chtějí pokračovat v téhle „jízdě“.

Studii vytvořili výzkumníci z univerzity v jižní Floridě, která už předtím v podobném výzkumu zjistila, že muži pili více alkoholu, když byli na rande se ženou v plodné fázi svého menstruačního cyklu. Muži ji tak podvědomě chtějí za matku svých dětí a pijí proto, aby odbourali zábrany. A v tomto dalším výzkumu vědci chtěli otestovat, jestli to platí i naopak. Oslovili proto 103 žen ve věku od 21 do 31 let a dali jim papírové proužky – jedny postříkané mužským feromonem nazývaným androstenon, druhé pouze vodou. Účastnice pak dostaly dvě sklenice nealkoholického piva. Zároveň výzkumníci ženám sdělili, že jde o spotřebitelský průzkum pro nápoje a pánský parfém a že proužky jsou nastříkané obyčejným pánským parfémem.

Výsledky experimentu ukázaly, že ženy, které obdržely vzorek s feromony, pily o desetinu více než ty, které čichaly ke vzorku s vodou. A i když se zdá, že jedna desetina je poměrně malé číslo, v tomto konkrétním případě jde o významný rozdíl. Vědci na základě výsledků dospěli k závěru, že přirozená mužská vůně způsobuje u žen touhu dát si pár drinku, aby byly lehce opilé, protože existuje automatická souvislost mezi alkoholem a sexem, a to díky našemu kulturně podmíněnému rituálu odvázat se na rande a taky díky působení alkoholu na lidský mozek.

Abychom to rozvedli, když člověk pije alkohol, jeho mozková kůra zpomaluje činnost, což ovlivňuje komplexní činnost centra mozku. Dalšími s tímto spojenými procesy pak dochází k tomu, že po pár drincích se člověk stává nadrženějším. Když si to tedy shrneme, ženy v přítomnosti mužů pijí alkohol proto, že mužská vůně je pro ně opojná a způsobuje, že se jim chtějí dostat do kalhot, aniž by si to uvědomovaly. Konec hlášení.

Sdílejte článek
Štítky alkohol vůně rande Ženy Florida nápoj randění alkohol

Přečtěte si také