Antikoncepce pro muže
Autor: Pixabay Antikoncepce pro muže

ODHALENO: První antikoncepce pro muže by mohla být k dispozici už za šest měsíců. Jak bude fungovat?

Publikováno: 22.11.2019
Speciálně určená injekce pro muže by měla fungovat jako antikoncepce a zabránit tak v početí.

reklama

Vědci z Indie oznámili, že dokončili zkoušení nového léku, který se aplikuje do mužských třísel pomocí injekce. Ten má fungovat jako antikoncepce. Zdravotnické úřady v zemi to ještě musí schválit. Injekce by měla působit po dobu 13 let a poté ztrácet svou schopnost účinku. Jak uvádí Hindustan Times, lék je první alternativou mužské sterilizace na světě.

Doktor Sharma, vědec, který prováděl zkoušky, řekl: „Produkt je připraven, čeká se pouze na regulační kontroly. Studie jsou ukončeny, včetně prodloužených klinických studií. Bylo přijato 303 kandidátů a úspěšnost byla 97,3 % bez hlášených vedlejších účinků."

Lékaři se domnívají, že schvalovací procesy by neměly zabrat delší dobu než 6 měsíců. Myslí si také, že to bude pro spousty mužů výhodnější než chirurgické možnosti, protože je to bezpečnější a méně invazivní. V látce, která se aplikuje, je směs progesteronu a testosteronu. Progesteron zastavuje produkci spermií, zatímco testosteron neguje účinky poklesu hladiny testosteronu, což znamená, že by to u uživatelů nemělo mít vliv na jejich sexuální touhu.

reklama