reklama

reklama

První rande
Autor: istockphoto.com První rande

ODHALENO: Rande naslepo děsí chlapy z jiných důvodů než ženy. Co fakt nikdo nechce zažít?

Publikováno: 09.11.2019
Možná to nevíte, ovšem rande vnímají muži a ženy odlišně. Z toho plyne, že mají strach z jiných věcí. Budete překvapeni, co to je.

reklama

Žena:

Když si domluví rande na seznamce, bojí se, že přijde chlápek, o kterého by si neopřela takříkajíc kolo. Anebo se bude projevovat jako nafoukanec, škrt či buran. To jsou asi nejhorší scénáře.

Další strach spočívá v tom, že nebude dost hezká. Oblečení, vlasy, postava. Prostě se bojí, že nebude vypadat dost dobře. Tohle se netýká jenom žen, které by měly k tomu nějaký reálný důvod. Tyhle obavy jsou úplně běžné u všech žen včetně třeba modelek. Takže pánové, nějaká ta lichotka na vzhled rozhodně potěší a zvede ženě sebevědomí! 

Další věcí je, že se bojí být sama sebou. Jestli má ráda spíš sedět doma než někam chodit, je spíš přemýšlivá a nepotrpí si na nic akčního, ale vycítí, že je ten druhý přesně její opak, tak má tendenci se mu přizpůsobit. A dělat ze sebe jiného člověka. Pravda sice časem vyplave napovrch, ale nějak si nemůže pomoct.

Asi žádná nechce vypadat jako lehce dostupná. Takže i když má nepřekonatelnou chuť druhého políbit, drží se většinou stranou. Ví, že by intimnosti proběhnout hned neměly. A pokud k tomu dojde, má plnou hlavu toho, jestli bude vypadat blbě, že má v kabelce kondom.

Co když chlap nezavolá. No tak toho se bojí asi každá, hlavně tehdy, když se schůzka vydařila. Jenomže nemůže poznat, jestli to takhle má i ten druhý. To čekání může trvat týden a je úmorné. Snad každá žena ocení, když se jí chlap ozve hned další den po schůzce, aby měla jasno.

Muž:

Tady jsou strachy trochu jiné. Ovšem hodně vztahů skončilo ještě dřív, než začalo díky tomu, že muž radši vůbec svojí vysněnou princeznu neosloví. Protože strach z odmítnutí, který se dotkne jeho ega, může být tak veliký, že je raději sám. Každý chlap proto ocení, když dá žena jasně najevo, že má zájem, třeba i řečí těla.

Bojí se kritiky. Snad nikdo není rád kritizovaný za něco, co dělá špatně, anebo třeba ani za svůj vzhled. Muži jsou na tohle hodně hákliví. Radši jsou chváleni než naopak. Dvojnásob to platí o těch, co se snaží zapůsobit na ženu. Jakákoliv kritika je raní stejně jako případný posměšek. Takže na tohle je třeba si dávat pozor.

Nesmí být ticho. Ve skutečnosti z trapného ticha mají chlapi o dost větší strach. A tak radši pořád vykládají, i když úplné blbosti, máchají rukama a vyprávějí. Nesnesou ten pocit, že je s nimi nuda. Proti tomuhle se dá bojovat návrhem nebo přípravou témat k hovoru – takovou ženu, která se bude sama pořád na něco ptát nebo sama něco vyprávět, ocení snad každý chlap. Nebude pak mít pocit, že musí být tak úžasný.

Nakonec i chlap se bojí toho, že na rande přijde žena, která tak úplně nebude jeho typ. Nejenom že se musí upravit, navonět a investovat do schůzky nějaký čas. Ale ještě se obvykle počítá s tím, že na první schůzku zve on. Takže se logicky bojí toho, kdo tam přijde. Když má náhodou smůlu a žena fakt není jeho šálek čaje (to mají obě pohlaví stejně), rozhodně je o dost víc naštvanej.

reklama