Sex a vztahy

23. července 2020 12:29

brejsova.t@gmail.com

ODHALENO: Rozešli jste se s partnerem? Tohle je věc, kterou byste si měli vzít z každého rozpadlého vztahu

Lidské vztahy jsou velmi komplikované a mnoho z nich končí rozchodem. Pokud jste se rozešli s partnerem i vy, nezoufejte, a hlavně nemyslete negativně. Můžete se z toho poučit pro váš budoucí vztah!

Když je člověk zamilovaný, tak nevidí chyby na tom druhém a vše se zdá být perfektní. Později ale může přijít bod zlomu a vy si uvědomíte, že se k sobě nehodíte tak, jak jste si na začátku mysleli. Například pokud jste sportovní typ a váš partner/ka raději sedí doma u televize, je velká pravděpodobnost, že to vám oběma začne vadit. Příště si raději najděte někoho, kdo se k vám bude víc hodit – povahově i koníčky.

Poučte se

Když se dva lidi rozejdou, tak je ve většině případů chyba na obou stranách. Ačkoli to během rozchodu není jednoduché, soustřeďte se víc na svoje chyby než na partnerovy. S nadhledem se podívejte na to, co jste pokazili vy – můžete na těchto chybách zapracovat a vyvarovat se jich v příštím vztahu.

Neprodlužujte to

Tak moc jste si přáli, aby vám váš vztah vydržel, že jste záměrně neviděli chyby vašeho partnera? Nedělejte to, zbytečně plýtváte svou energii a čas. Někdy už vztah za záchranu prostě nestačí a není hanba si to připustit. Poučte se a příště to už neprodlužujte.

Uvědomte si, jak vás rozchod posílil

Každý rozchod může člověka posílit. Věnujte se své práci, koníčkům či přátelům a donuťte se být aktivní a nebudete na své trápení tolik myslet. Rozpad vztahu je lekce a s odstupem času za ni budete vděčni!

Sdílejte článek

Přečtěte si také