Sex a vztahy

23. února 2020 19:50

sarka.turcekova@gmail.com

ODHALENO: Sexuální roboti mohou vážně poškodit psychiku, tvrdí experti. Co je na nich tak nebezpečného?

Sexuální roboti můžou psychiku vážně narušit. Morálka jde pak totiž stranou, varují odborníci.

I když je robotika na vzestupu a promítá se do sexuální sféry lidí pořád víc, odborníci si myslí, že to může poškodit morálku jednotlivce a celé společnosti. Jde o to, že lidi, kteří mají nějakou sexuální úchylky, to může podpořit ještě víc v jeho fantaziích namísto toho, aby se šli léčit. Podle vědců jsou někteří roboti naprogramovaní proti přirozenému scénáři, takže to připomíná spíš akt znásilnění.

Jiní roboti zase vypadají jako děti. Dokonce se jeden tvůrce přiznal, že je sám pedofil a roboty používá jako medikaci. Jenomže tímto způsobem bohužel potlačuje svou léčbu. Zatím ještě nebylo provedeno dostatek výzkumů na to, aby se potvrdilo, jak moc pak úchylky těchto lidí roboti rozvinou a zda je neprohloubí. To by pak mohlo vést k nebezpečným jedincům ve společnosti.

U normálních robotů hrozí to, že pak jejich majitelé už nebudou schopní navázat nějaký reálný vztah. Naučí se totiž chovat k partnerovi jako k robotovi, který se mu plně přizpůsobuje skrze plnění algoritmu. To je v přímém rozporu se skutečností.

Sdílejte článek
Štítky roboti Sex vztahy sexuální roboti

Přečtěte si také