Sex a vztahy

20. července 2019 13:10

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Single ve třiceti, čtyřiceti nebo padesáti. V čem mají muži výhodu oproti ženám?

Být single je normální v každém věku, přesto jsou v tom velké rozdíly. Mimo věku totiž záleží na pohlaví. Muži mají před ženami přece jen výhodu.

Být nezadaný není nemoc, nicméně společnost se dívá na nezadané ženy úplně jinak než na nezadané muže stejného věku.

20 až 30 let. V tomhle věku chlapci a dívky prožívají nevázaný život. Chtějí si ještě užívat, cestovat, říkají si, že ještě na všechno mají spoustu času. Chtějí se bavit, experimentovat a zkoušet. A to také většinou dělají. I když dřív měli lidé děti zpravidla po dvacítce, dnes už tomu tak není. Většina si chce najít dlouhodobého partnera, nicméně rozhodně na to netlačí a je to spíš vidina do budoucna.

Po 30 letech. Po třicítce doléhá na mnoho žen přesvědčení, že by si rychle měly někoho najít. Jde zejména o společenský tlak, spousta žen ale muže svých snů a potomky opravdu chce. Panuje zde nerovnost mezi vnímáním mužů a žen. Zatímco muži mají po třicítce ještě spoustu času a mohou prohlásit, že děti zatím nechtějí, tak nezadané po třicítce mají neustále na stole otázky na toho pravého a ať si ho rychle najdou, jinak nestihnou otěhotnět a tak dál.

35 až 45 let. Tohle je čas, kdy jsou lidé většinou zase znova single, mají za sebou rozvod, nepovedený vztah a závazky v podobě dětí. Někteří rodiče jsou samoživitelé, jiní si nechávají děti na víkendy. Podle průzkumů si většinou ženy po rozvodu najdou nového partnera do tří let, muži najdou novou partnerku už do roka. Přesto jsou v dnešní době takové ženy a muži, kteří ještě nikdy neměli dlouhodobý vztah i v tomto věku, nebo spolu mají vztah, ale nebydlí spolu.

Po 50 letech. Tohle už je věk, kdy člověk oceňuje hlavně svůj klid. Je náročnější si zvykat na něco nového, když už jsou lidé zvyklí na nějaký svůj životní režim. V tomhle věku muži prý často chodí s průměrně o deset až patnáct let mladšími partnerkami. Rozhodně ale nemusíte být v tomto věku sami, je normální chtít s někým sdílet život, a sex a intimitu. Dokud slouží zdraví a můžete si užívat života, nepropadejte splínu.


Přečtěte si také