ODHALENO: Studie ukazuje, že vztah z Tinderu může vydržet navždy. V čem je lepší?

V čem by mohl být vztah, ve kterém se dva lidé seznámí v online aplikaci lepší než ten, kdy se potkají osobně?

V dnešní době se stále více párů seznamuje na internetu. Například ve Spojených státech je uzavřena až jedna třetina manželství díky online aplikacím. Studie ukazují, že dvojice, které se seznámily v online prostředí, mají ve skutečnosti lepší milostný život. Jak je to možné?

Podle jednoho z bodů lidé, kteří dávají přednost osobnímu setkání, díky tomu pak mohou se svým partnerem trávit méně času. V dnešní době je všechno zrychlené, musíme se tomu naučit přizpůsobovat a umět se partnerovi věnovat i v průběhu dne. Koho by nepotěšila nějaká ta milá zpráva od drahé polovičky?

Další věcí je poté fakt, že lidé se na internetu mají možnost seznámit s lidmi, se kterými by se jinak nedali dohromady. Jak se říká – protiklady se přitahují. Některá data také ukazují, že díky online aplikacím vzrůstají například mezirasové sňatky. Pokud se také seznámíte online, více se zajímáte o společné zájmy než o to, zda jste si vzhledově podobní.

Podle psychologa Johna T. Cacioppa z univerzity v Chicagu, který se podíval na data a život více než 19 000 manželských párů, byli ti, kteří se seznámii prostřednictvím internetové seznamky nejenom spokojenější se svými vztahy než páry, které se seznámily offline, ale také se méně častěji rozváděly. Zdá se, že se bourá tabu, které se týka seznamovacích aplikací. Ukazuje se totiž, že tam skutečně můžete najít pravou lásku a ne jen někoho na jednu noc.

Sdílejte článek

Přečtěte si také