Sex a vztahy

17. července 2019 14:50

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Těchto 12 věcí dělají šťastně zadané páry. Jestli na vás sedí aspoň 3 body, nerozcházejte se

I když je to v každém vztahu trošku jinak, tyhle věci jsou podle expertů pro spokojený vztah úplně zásadní.

1. Mají společnou aspoň jeden koníček. Je skvělé mít alespoň jednu aktivitu, kterou můžete dělat společně.

2. Respektují prostor toho druhého. Hodně párů sdílí intimitu, ovšem co je moc, to je příliš. Každý člověk potřebuje svůj osobní prostor, aby se mohl ve vztahu cítit dobře.

3. Tráví společně dovolenou, nebo volno. Nezáleží na tom, co zrovna dělají, každopádně si chtějí volno užít bok po boku, a ne odděleně. Někdy sice mohou udělat výjimku, ale jinak automaticky počítají s tím, že budou spolu.

4. Nechodí spát, když jsou na sebe oba naštvaní. Vždy všechno vyřeší před tím, než jdou spát. Nečekejte, že se problémy vyřeší samy.

5. Říkají „miluji tě“ aspoň jednou za den. Možná se vám to zdá jako příliš moc, ale vyznání lásky partnerovi by mělo být běžnou součástí vašeho života.

6. Každý z nich má nezávislý život na tom druhém. Každý má nějaké hobby, které ten druhý nemá, nebo se věnuje práci, či projektu, na kterém pracuje bez svého partnera.

7. Obědvají spolu, nebo večeří. Stráví spolu nějaký čas při jídle, kdy mají příležitost se spolu pobavit o věcech, které se jim zrovna staly.

8. Podporují se ve svých snech. Ať už je to cokoliv, jeden je druhému oporou.

9. Pěstují vzájemnou důvěru a zkouší potlačit žárlivost. Kde je plná důvěra, tam není pro žárlivost místo. Proto si dají tu práci, aby mohli jeden druhému naplno ve všem věřit.

10. Rostou společně bok po boku. Není nic víc frustrujícího, než když zjistíte, že jako single člověk jste se neustále vyvíjeli, ale po boku svého partnera zůstáváte stát na místě, nebo že vás ten druhý brzdí.

11. Dělají společně domácí práce. Nikdy by to nemělo dopadnout tak, že je dělá jenom jeden člověk, zatímco druhý má nohy nahoře. Jsou zvyklí společně vařit, uklízet a dělat všechny možné povinnosti.

12. Užívají si malá gesta. Velkolepá gesta mohou sice být vzrušující a romantická, ale šťastné páry si užívají i malá gesta, jako jsou otázky, zda ten druhý něco nepotřebuje, nebo nabídnutí masáže nohou. Někdy to potěší víc než prsten s diamantem, nebo nový mobil.

Sdílejte článek

Přečtěte si také