ODHALENO: Tímhle vám dá vaše tělo najevo, že je on ten pravý!

Dobrá, představa o panu dokonalém je v těchto dnech trochu přežitek. A stále více z nás pomalu, ale jistě upouští od představy, že na světě chodí jen jeden jediný protějšek, který se k nám úžasně hodí.

Nicméně je samozřejmě pravda, že někdo se k nám prostě hodí lépe. Chodíte s někým, protože máte společný smysl pro humor, líbily se vám jeho zářivé oči, nebo vás spojila láska pro tvrdý rock?

Přesto, že jste maximálně zblázněná, tohle pravděpodobně nebyla ta věc, která vás spojila. Podle vědců je to něco daleko méně atraktivního. Podle nedávné studie zveřejněné v časopise „Nature“ je to součást vašeho genetického kódování. Všichni lidé mají své vlastní a jedinečné leukocytární antigeny (HLA). Tedy komplex, který pomáhá imunitě, aby nás chránila od těch nežádoucích virů a bakterií. Ale to není jeho jediná funkce, také může být zásadní pokud jde o přitažlivost. Při pokusu, kterého se zúčastnilo přes 200 páru se ukázalo, že nás obecně přitahují ti s odlišnou genetickou základnou. Podepisovalo se to na sexualitě a vyšší touze po plodnosti. Protiklady se tedy opravdu přitahují.

Sdílejte článek

Přečtěte si také