ODHALENO: Tohle je důvod, proč mají někteří lidé při sexu rádi bolest. Co to o nich vypovídá?

Sex expertka vysvětlila, proč někteří lidé rádi zažívají při sexu bolest.

Dr. Nicole McNichols na Instagramu vystupuje pod přezdívkou „The Sex Professor“. Její účet sleduje více než 24 tisíc uživatelů, kteří hltají její naučný obsah týkající se lidské sexuality. Nyní tato odbornice odšpuntovala téma bolest při sexu. Podle doktorky totiž existuje jednoduché vysvětlení, proč ji mají někteří lidé rádi.

„Věděli jste, že slast a bolest jsou složitým způsobem propojeny?“ Ptá se v jednom ze svých videí. Dodává také, že jakékoliv bolest by měla probíhat na základě souhlasu obou partnerů a neměla by být prováděna, pokud to není někomu příjemné.

„Pro mnoho lidí však může být bolest příjemná,“ vysvětluje odbornice a doplňuje, že slast a bolest jsou propojeny na neurologické úrovni. Mezi nejoblíbenější typy takzvaně „příjemné bolesti“ podle ní patří například tahání za vlasy, plácání nebo hra se střídáním teplot (například s kostkou ledu, atd.) Pokud je to něco, co by vás mohlo bavit, měli byste si o tom podle Nicol promluvit se svým partnerem. Za vyzkoušení nic nedáte a alespoň zjistíte, jak dalece se vám to bude líbit.

Tvrzení této odbornice navíc potvrzuje i odborný web Medical News Today. „Zdraví dospělí občas vyhledávají bolestivé pocity, které fungují jako jakýsi zesilovač jejich vzrušení,“ píší. „Slast a bolest jsou v mozku propojené s interagujícím dopaminovým a opioidním systémem. Ten reguluje neurotransmitery, jež se podílejí na odměňování nebo motivaci - řízené chování.“ Potěšení a bolest jsou tedy mnohem více spojené, než jste si možná mysleli…

Sdílejte článek
Štítky bolest Sex vztahy bdsm

Přečtěte si také