Sex a vztahy

1. září 2019 17:59

sarka.turcekova@gmail.com

ODHALENO: Tohle je důvod, proč muži opouštějí ženy, i když jim nic nechybí. Dá se s tím vůbec něco dělat?

V ideálním světě se poznají muž a žena, mají společné zájmy a společné životní priority. A pak mají jednoho krásného dne svatbu a zůstanou spolu až do smrti. Realita bohužel funguje trošičku jinak.

Rozvodovost je za posledních několik let opravdu vysoká. Vědci na Oxfordské univerzitě zkoumali, proč relativně spokojení muži odcházejí od svých rodin. Mají přitom skvělé manželky a potomky. Navařeno, uklizeno, vždy se vracejí do láskyplného domova. Zdánlivě jim vůbec nic nechybí. Takže jaké důvody má chlap, který odejde od rodiny – v případě, že je tím, který odchází, muž? Tohle jsou nejčastější důvody očima expertů.

Klade se na ně příliš mnoho. V dnešním světě mají muži pocit, že je na ně vyvíjený příliš velký tlak. Není to tím, že by se něco změnilo, pokud jde o mužskou roli. Muž jakožto „hlava rodiny“ by se měl postarat o svoji ženu a dítě. Tuhle roli si má možnost každý člověk samostatně vybrat. Přesto asi moc mužů neočekává, jak těžká taková role může být. Jde o to, že je svět stále víc „zženštilejší“, což vede k tomu, že muži už nejsou připraveni přijmout mužskou roli. Spíš je štve, že nemají čas pro sebe.

Chtějí být mladí. Možná ještě víc než ženy. Ale zatímco ženy si spíš zajdou na plastiku a pečují o svůj zevnějšek tímhle směrem, muži se cítí mladší vedle mladších partnerek. Ano, bohužel to ještě stále platí a to, že si s mladší holkou nebudou moc rozumět, jim dojde o dost později, až když rodinu dávno opustí. Jak z toho ven? Jedině mluvit spolu, nebát se vzájemně kritizovat druhého a posouvat se. Tak, že partneři navzájem vyplní svoje požadavky, může se jejich vztah výrazně zlepšit. Jde o to říct si, co tomu druhému vadí.

Sdílejte článek
Štítky nevěra Sex Ženy muži vztahy proč muži opouštějí ženy

Přečtěte si také