ODHALENO: Tohle je nejčastější chyba, kterou většina lidí dělá při orálním sexu. Může přitom ohrozit i vaše zdraví! Děláte ji taky?

I během orálního sexu si můžete zavařit na nepěkné potíže. Stačím přitom udělat tuto jedinou chybu.

Ač to možná neradi slyšíte, při orálním sexu můžete udělat mnoho chyb, kvůli kterým si tyto radovánky ani jeden z vás pořádně neužije. Jen jednu naprosto základní chybu ovšem dělá podle studií neuvěřitelných 60 % lidí. I prostřednictvím orálu se totiž může do úst šířit mnoho pohlavních chorob, mezi něž patří třeba chlamydie, genitální herpes, genitální bradavice či dokonce syfilis. Proto by se podle odborníků měl i na orální sex používat kondom. Ano, čtete správně. A teď se přiznejte, koho z vás to už napadlo, nebo to dokonce praktikuje.

Studie se týkala 745 respodentů a nadpoloviční většina opravdu odpověděla, že při orálním sexu nikdy kondom nepoužili. Někteří ho pak použili jen v případech, kdy se jednalo o orální hrátky s někým, koho ještě příliš neznali. Pouze 8 % dotázaných pak kondom používá při každém orálním sexu. Problém je pak v tom, že ti, kteří chytí zánět do svých úst a krku, pak nemohou být léčeni stejným způsobem, jako kdyby onemocněly jejich pohlavní orgány. A co vy? Používáte kondomy i během orálního sexu?

Sdílejte článek

Přečtěte si také