Sex a vztahy

13. července 2022 10:12

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Tohle je nejlepší a nejhorší pozice k dosažení ženského orgasmu. Otestujete je?

Dosažení orgasmu během sexu není pro každou ženu samozřejmostí. S některými polohami máte však větší šanci na úspěch.

Chytří američtí vědci dali opět hlavy dohromady a rozhodli se prozkoumat ženský orgasmus, respektive cestu k ženskému orgasmu. Pomocí studie a výzkumu na soukromé gynekologické klinice New H Medical v New Yorku odhalili nejlepší sexuální polohu pro heterosexuální ženy k dosažení orgasmu. Jako pokusného králíka měli výzkumníci dobrovolný pár, který se oddával sexu v pěti oblíbených polohách po dobu 10 minut.

U každé sexuální pozice poté bylo cílem porovnat průtok krve klitorisem před a po souloži. A jaká poloha je tedy k dosažení ženského orgasmu tou nejúčinnější? Podle všeho vyhrála stará dobrá klasika aneb misionářská poloha s polštářem umístěným pod pánví; ten má podle všeho zintenzivnit hloubku průniku a zaručit lepší tlak na klitoris.

Naopak tou nejméně efektivní sexuální pozicí je poloha zezadu neboli na pejska, která je sice u milenců oblíbená, ale ženskému orgasmu moc nepřeje. Ačkoli je totiž hloubka průniku velká, klitoris není drážděn přímo a pokud se do akce nezapojí šikovné ruce nebo erotická pomůcka, žena má jen malou šanci na vyvrcholení.


Přečtěte si také