Sex a vztahy

24. června 2020 17:52

sarka.turcekova@gmail.com

ODHALENO: Tyhle věci mohou za naše sklony k nevěře! Máte je taky?

Podle průzkumů vystřídá jedna žena během života asi 5 partnerů, jeden muž pak asi 10 žen. Jsou ale tací, jejichž počty sexuálních partnerů jsou o dost vyšší. Mají k tomu však tyto pádné důvody.

Přestože mohou mít lidé k nevěře a promiskuitě nejrůznější důvody, tak to, jestli bude člověk mít sklony k promiskuitě či ne, závisí hlavně na vrozených vlastnostech. Určitě je třeba přemýšlet o tom, jestli je daný člověk spontánní, jaký má temperament a psychické nastavení. Svou roli hraje samozřejmě i věk a další faktory, jako je výchova či kulturní a sociální zázemí. Kromě těchto věcí však k nevěře mohou vést i takové důvody, jako je zvyšování si sebevědomí – v případě žen. Anebo takzvaně nechtějí „kupovat zajíce v pytli“.

Dalším důvodem může být samozřejmě i získání nějakých výhod, ať už v podobě financí, nebo nějaké služby. Podle jedné z britských studií ovlivňuje u žen počet sexuálních partnerů také to, v jak dobré fyzické kondici jsou a jestli sportují. Čím víc je žena tělesně aktivní, tím víc ji obvykle zajímá sex a má více sexuálních partnerů. To souvisí také s hladinou testosteronu – tento hormon má vliv na rozvoj síly, svalů, ovlivňuje sebevědomí i sklony k dominanci a chuti na sex.

Sdílejte článek
Štítky nevěra Sex vztahy sexualita promiskuita

Přečtěte si také