ODHALENO: Vědci zjistili, že běháním můžou lidé dosáhnout orgasmu! K čemu dalšímu to přirovnali?

Chcete orgasmus a ještě přitom udělat něco zdravého pro sebe? Podle vědců si stačí jít zaběhat.

Nová vědecká studie jistě přinese radost všem, kteří rádi dělají něco zdravého sami pro sebe, a zároveň se těší z každého svého orgasmu. Nyní totiž můžete tyhle věci spojit, vědci totiž potvrdili, že běhání v lidech navozuje stejné pocity, jako když dosáhnou orgasmu nebo se zkouří trávou.

Ke všem těmto procesům dochází uvnitř těla poté, co se člověk dostane do tzv. běžecké extáze, kdy jste prostě nadšení čistě z toho, že běžíte, a tak běžíte dál a dál, až dokud ta hladina adrenalinu neklesne. Nyní vědci díky řadě testů dospěli k názoru, že tato běžecká extáze ve výsledku není moc odlišná od toho, když po sexu dosáhnete orgasmu nebo si vychutnáte doma pár jointů.

Abyste jí ale dosáhli, musíte běhat pravidelně, běhat alespoň čtyřicet pět minut v kuse a musíte mít dostatečnou úroveň fyzičky, aby vám běh přinášel pozitivní pocity a nikoli jen bolest a stres z toho, kdy už tohle skončí. Jinými slovy, zatímco někteří můžou díky běhání dosahovat obdoby orgasmu, jiní se budou muset držet pouze toho, co znali doteď.

Sdílejte článek
Štítky Sex orgasmus běhání běh nová studie odhaleno zdraví

Přečtěte si také