návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Sex a vztahy

ODHALENO: Ženy, které dlouho neměly sex, nedokáží chlapy pořádně vzrušit! Proč to tak je?

Už dlouho jsi s chlapem ve vztahu, všechno výborně klape. Jenomže váš sexuální život se někam vytratil a ty nevíš proč.
Vydáno: 21.10.2019
sex
Autor: istockphoto.com sex
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nejde třeba jenom o porod dítěte, i když i to je jednou z variant, proč už na sex není chuť – hlavně z tvojí strany. Ale překvapivě čím déle ho nemáš, tím víc se jako partneři začnete vnímat asexuálně. Přesněji řečeno hlavně on vás. Říká se tomu sourozenecké tabu a stává se to i v případě těch nejatraktivnějších žen. O co tedy jde? Svojí matku, sestru nebo třeba bratrance většina lidí bude vnímat asexuálně. Podobně může působit člověk, kterého jste přijali jako součást svojí rodiny, i když tam příbuzenská linie není – dokonce toto tabu vznikne taky v momentě dvou nepříbuzných sourozenců, kteří vyrůstali vedle sebe. A právě tady je kámen úrazu. Vznikne sourozenecký, ne ovšem intimní vztah.

Stejný vztah vzniká mezi partnery, kteří spolu nespali víc než rok. Může jít ale i o kratší dobu. Jde o to, že po tak dlouhé době už si ve fantazii nemůžete vůbec představit, že byste s tím druhým něco měli. Stanou se z vás spíš kamarádi. Sourozenecké tabu se spíš než u žen objeví u mužů – kvůli delším intervalům v sexu začne vidět v ženě něco jako tetu nebo chůvu. S tou pak logicky nebude chtít spát. Nechce se pak sice rozejít, ale netouží po sexu s ní. Čím víc pak naléhá, tím víc on odmítá?

Má to sice řešení, ovšem změna je náročná. Už proto, že jakmile se jednou sourozenecké tabu objeví, je těžké ho zlomit. Experti radí zbavit se všeho, co vám připadá asexuální, ať jsou to roztrhané tepláky nebo účes, který vám nesedí. Buďte zase víc atraktivní a udělejte pro to všechno, co bude třeba. Starejte se o sebe, choďte společně na akce. Sex berte až jako zakončení společných chvil – soulož byste navíc měli dovést do konce. Tabu by měly být různé otravné řeči během sexu, pokud už se podaří ho do vašeho života navrátit. Někdy je ale lepší jít o dům dál.

Spočítejte si své sexuální číslo. Co na vás prozradí a ke komu se hodíte?

Spočítejte si své sexuální číslo. Co na vás prozradí a ke komu se hodíte?

Článek je zařazen v: sourozenecké tabu , Sex , vztahy , vzrušení , sexualita