ODHALENO: Ženy, které jsou single, jsou podle vědců šťastnější. Co za to může?

Počet nezadaných žen se neustále zvyšuje. Otázkou je, zda skutečně chtějí být samy a jsou takhle spokojené nebo je k tomu jen nutí moderní společnost a zrychlený způsob života, ve kterém se nejprve snaží o kariéru?

Ženy většinou do svých vztahů vkládají hodně energie. Snaží se ve vztazích s muži vybudovat pevné základy a pokud jim to nevyjde, může se stát, že postupně ztrácejí chuť se snažit dál. Výsledky statistik uvádějí, že až 32 % žen ve věku 45-65 let nevadí osamocený život, zatímco mužů v této věkové kategorii je pouze 19 %.

Pro představitelky něžného pohlaví je to osvobozující. Začínají se zaměřovat samy na sebe, aniž by se kvůli tomu cítili provinile nebo ve stresu. V Anglii celých 61 % nezadaných žen vypovědělo, že jsou se svým stavem spokojené. Ženám takhle odpadají i různé povinnosti, které jinak mývají ženy v domácnosti. Nemusí už nutně každý den vařit, jídlo si zcela bez výčitek mohou objednat a nikdo je za to nebude soudit. Stejně tak si můžou dát čokoládu pozdě v noci bez toho, aniž by na ně partner házel vyčítavé pohledy.

Další věcí je také fakt, že spousty vdaných žen se rozvádí. Na vině samozřejmě může být mnoho faktorů, ale nejpravděpodobnější je, že žena většinu své lásky věnuje právě dítěti a na partnera už nemá tolik času.

Když se rozhlédnete ve svém okolí, jsme si jisti, že v něm najdete alespoň jednu kamarádku, která už je sama nějaký ten rok. Další výzkumy uvádějí, že až 75 % nezadaných žen si partnera aktivně nehledá. Na vině může být fakt, že co se týče sexuálních pudů, dnešní doba rozhodně není složitá na to, aby si člověk našel partnera pouze na sex. Existuje až příliš mnoho seznamovacích aplikací a stačí si vyměnit pár zpráv a vhodný adept k ukojení touhy je na světě.

Na závěr je tu však pozitivní zpráva. Ženy stále hledají opravdovou lásku, jen se na ni nebojí počkat. V čase, kdy jsou samy, se věnují samy sobě, a to jim do života přináší hodně sebejistoty a radosti.

Sdílejte článek
Štítky partnerství single Ženy studie statistiky vztahy láska

Přečtěte si také