ODHALENO: Ženy, které jsou single jsou šťastnější, tvrdí studie. Co za to může?

Číslo nezadaných žen nestále roste. Čím to je? Je opravdu tak těžké najít ideálního muže, nebo je jim zkrátka bez chlapa líp? Nejnovější studie se přiklání k druhé možnosti.

Ženy do vztahu většinou vkládají velmi mnoho úsilí. Snaží se o jeho perfektní chod a když pak přijde krach, častokrát je to pro ně velmi zničující. Z hledání pana dokonalého se pak stává únavný boj, který je stresující a psychicky vyčerpávající. Čím jsou pak ženy, ale i muži starší, je pro ně obtížnější přizpůsobovat se novému partnerovi.

Podle průzkumu je přibližně 32 % žen ve věku 45-65 šťastnějších, když jsou samy. Zatímco u mužů je to pouze 19% zastoupení. Po dlouhodobém vztahu je pro většinu z žen osvobozující zaměřit se pouze sama na sebe, pracovat na tom, co skutečně chtějí a věnovat se pouze svým pocitům. Odpadávají jím každodenní „povinnosti“ jako vaření večeře a tak dále. Místo toho mají čas navštěvovat třeba kurzy tance. Čím déle je žena sama, tím více nabírá na sebejistotě a následně se potřeba „nebýt sám“ snižuje.

„Podle zjištění z několika studií také víme, že ženy, které nemají partnera jsou mnohem více aktivní ve společenských aktivitách a mají více přátel než ty, které jsou zadané. U mužů je to pak přesný opak, ti bez partnerky toho mají tendenci dělat méně,“ řekla pro The Telegraph profesorka Emily Grundy .

Sdílejte článek
Štítky single žena Ženy muži vztahy láska

Přečtěte si také