návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Sex a vztahy

ODHALENO: Ženy, které tráví dvakrát týdně čas se kamarádkami, jsou podle vědců zdravější. Holky, dodržujete to?

Pokud patříte mezi ty, které častěji hledají výmluvu na to, proč nejít ven se svými přítelkyněmi, pozorně zbystřete. A ostatně i pokud se svými kamarádkami trávíte hodně času, a naopak potřebujete dobrou „výmluvu“ pro svého partnera, jste tu také správně.
Vydáno: 24.04.2019
Dvě kamarádky spolu
Autor: Instagram/amandacerny Dvě kamarádky spolu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Na chvíli se zapřemýšlejte a odpovězte na otázku, co jsou pro vás 3 nejdůležitější věci v životě. Pokud jste mezi své priority nezařadili přátelé, je to velká škoda. Připravujete se totiž o velké benefity, které vám trocha socializace může přinést. Podle vědců z Oxfordské univerzity jsou totiž ženy, které se alespoň dvakrát týdně vídají se svými kamarádkami, mnohem zdravější a šťastnější. Dobře jim dělá společné rozebírání věcí a také sem tam nějaká pomluva adresovaná úhlavní nepřítelkyni.

„Pro obě pohlaví platí, že pokud máte větší, dobře integrovanou sociální síť s blízkými lidmi, má to velmi pozitivní dopad na psychické i fyzické zdraví. Lidé, kteří mají společenské vazby jsou méně nemocí, rychleji se uzdravují po operaci, a je méně pravděpodobné, že zemřou. To platí dokonce i pro jejich potomky,“ tvrdí Dr. Robin Dunbar, profesor evoluční psychologie.

Je přitom důležité dbát na osobní kontakt, protože prostřednictvím telefonu nebo zpráv nedosáhnete stejného výsledku. A ta vůbec nejhlavnější věc je, hlavně se hodně a často smát. Ne nadarmo se říká, že smích léčí. Takže holky, vytočte telefon a domluvte se co nejdřív na nějakou akci se svou kamarádkou.

Článek je zařazen v: vztahy , kamarádky , Ženy , přátelství