Sex a vztahy

2. února 2020 18:22

sarka.turcekova@gmail.com

ODHALENO: Ženy se začínají chovat jako jejich matka ve třiatřiceti, říká studie. Pánové, můžete to potvrdit?

I když si žádná žena nepřeje slyšet, že se chová jako její vlastní matka, pravda je taková, že se její chování časem změní a ona nevědomky začne dělat tyhle věci.

Ženy se doopravdy začnou postupně proměňovat ve svojí vlastní matku. Výzkum, kterého se zúčastnilo na 2000 lidí, provedl plastický chirurg De Silva. Zkoumal vztah těchto lidí s jejich rodiči a většina už měla svojí vlastní začínající rodinu. Ženy připustily, že se chovají často jako jejich matky. Přišlo se na to, že k tomu začíná docházet po 30 letech, průměrně asi ve věku 33 let. Ženy říkají, že se tehdy přestaly bouřit proti svým matkám, ale také se začaly chovat jako ony, používat podobná slova a někdy začaly mít dokonce podobné koníčky, nebo sledovat podobné televizní pořady. Jinými slovy mění se v jejich matky, i když nikdy nevěřily, že by se to někdy stalo.

Tato transformace může souviset s tím, že ženy mají děti. Prý by to mohlo být tím, že ženy hledají svůj vlastní styl rodičovství a začnou odrážet chování svých matek v této situaci. Také se na ně spoléhají ve věcech rodičovství. Ženy nejsou jedinými, kdo procházejí touto transformací. Muži se také mění v otce, a to kolem 34 let, tvrdí De Silva. Muži se svými otci začínají sdílet politické názory, poslouchají stejné rozhlasové stanice a začnou zhasínat světla v prázdných místnostech. Všichni se v určitém okamžiku našeho života proměníme v naše rodiče, říká autor výzkumu.

Sdílejte článek
Štítky Ženy muži ženy ve třiceti

Přečtěte si také