Sex a vztahy

22. prosince 2017 13:14

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Zrzky mají podle studie pravidelnější sex a více partnerů. Proč je muži chtějí více?

Že by barva vlasů měla až takový vliv na sex?

Zrzky a zrzci to nemají vždycky jednoduché. A to většinou proto, že mají docela dost zvláštností, které je odlišují od ostatních – a všichni víme, jak občas společnost reaguje na odchylky od „normálu“. Co vás ale možná udiví, je fakt, že mají rusovlasí lidé pravidelněji sex… a také mnohem větší množství partnerů. Odhalil to výzkum hamburského profesora Wernera Habermehla, který se zaměřil na sexuální život stovek německých žen a následně porovnal výsledky s barvou jejich vlasů. Potvrdil poté, že zrzky byly jednoznačně sexuálně aktivnější než ženy s jinou barvou vlasů, měly mnohem více partnerů a o dost častější sex, než je průměr. Hamermehl taky dodal, že ženy, které si obarvily vlasy na červeno, tím vysílaly signál, že hledají partnera. Stejně tak ženy ve vztazích tímto krokem dávají najevo svému příteli, že jsou nešťastné a chtějí změnu.

To jsou velice odvážná tvrzení, která potenciálně může ničit vztahy. Psycholožka Christine Baurmannsová ale vysvětluje, že to nemusí být jen zrzavé ženy, které jsou zodpovědné za své záviděníhodné sexuální životy. Červená podle ní znamená vášeň, a když muž vidí zrzku, nabyde dojmu, že se jedná o ženu, která nebude dělat cavyky a půjde rovnou ně věc, co se sexu týče. A aby toho nebylo málo, ukázalo se, že rusovlásky mají taky genetické superschopnosti, tak trochu. Studie McGillovy univerzity ukázala, že mají až o 25 % vyšší toleranci bolesti než ženy s jinou barvou vlasů.

Pokud všechna tato fakta nestačí, abyste uvěřili, výzkumnící z univerzity v Rotterdamu, kteří zkoumali tváře téměř 2 700 starších Nizozemců, odhalili, že ti s nějakou mutací „zrzavého“ genu, odborně MC1R, vypadají v průměru o dva roky mladší než ve skutečnosti jsou. Jistě, s blondýnami je možná větší sranda, zdá se ale, že zrzky se staly v tomto neoficiálním souboji barvy vlasů jednoznačnými vítězkami, co myslíte?

Sdílejte článek
Štítky Sex studie zrzky

Přečtěte si také