STUDIE: 10 zvyků, které vám pomohou zhubnout rychleji. Dokážete je pravidelně dodržovat?

Je vědecky dokázané, že dnešní společnost má obecně mnohem méně pohybu než generace našich předků. Když se do toho přidá nezdravé stravování v podobě fastfoodů není se čemu divit, že se svět potýká s problémem, který nazýváme obezita. Pokud chcete shodit nějaká ta kila navíc, začněte s dodržováním určitých pravidel.

1. Vytvořte si pitný režim.

Existuje spousta aplikací, které vás upozorní na to, že je čas pít. Rozhodně vynechejte sladké nápoje a snažte se pít pouze vodu. Na lačno vypijte sklenici teplé vody s citronem.

2. Přivoňte si k jablku nebo banánu před tím, než se pustíte do oběda. Zní to možná vtipně, ale pomůže vám to zredukovat hlad a tím pádem byste toho neměli spořádat tolik.

3. Zapalte si vanilkovou svíčku po večeři. Vůně vanilky opět působí na vaše chuťové buňky. Její vůně aktivuje některé chemické reakce v mozku a způsobí, že se budete cítit méně hladoví.

4. Vyfoťte si své jídlo. Když se snažíte své jídlo vyfotit z toho nejlepšího úhlu pohledu, všímáte si detailu. To vás donutí na chvíli se zastavit a přemýšlet nad tím, co vlastně jíte.

5. Pořiďte si modré talíře. Nebo zařaďte modrou barvu jakkoliv jinak do své kuchyně. Tato barva prý totiž potlačuje chuť k jídlu.

6. Jezte k snídani vajíčka. Lépe nastartují váš metabolismus.

7. Vymyslete si nějaké pohybové výzvy. Například, že pokaždé, když si dáte čokoládu, musíte 10x za sebou vyběhnout schody. To vám pomůže lépe přemýšlet nad tím, co jíte a ještě vás to v případe hříchu udrží alespoň trochu fit. Samozřejmě pohyb byste do svého života měli zařadit pravidelně, protože bez něj se váha shazuje těžko.

8. Spěte ve studené místnosti. Vaše tělo pak bude produkovat více tepla aby se zahřálo, což napomáhá spalování kalorií.

9. Jezte pomalu. Každé sousto několikrát přežvýkejte a jídlo si vychutnávejte v klidu.

10. Pijte sklenici vína denně. Řeč je především o červeném víně, které má na vaše těo pozitivní účinky. Opět platí - nic se nemá přehánět, pokud budete konzumovat více než jednu sklenici denně, účinek bude opačný.

Sdílejte článek
Štítky životní styl změna lifestyle hubnutí fit

Přečtěte si také