Zamilované páry tloustnou
Autor: brightside.me Zamilované páry tloustnou

STUDIE: Vědci tvrdí, že páry, které se skutečně milují, přibírají na váze. Jak jste na tom se svým miláčkem vy?

Publikováno: 24.04.2019
Podle několika studií jsou páry, které se vzájemně opravdu milují, většinou silnější. Zní to šíleně? Jak souvisí váha s láskou? To se dozvíte v následujícím článku.

reklama

Podle výzkumníků, kteří se nezávisle na sobě dotazovali náhodných lidí, bylo zjištěno, že páry, které jsou spokojenější a šťastnější ve vztahu, mají větší tendence přibírat na váze.

Univerzita v Severní Karolíně sledovala váhu u více než 8 tisíc lidí a ve finále dospěla k vcelku překvapivým závěrům. Vdané ženy přibraly téměř 11 kg v prvních 5 letech manželství, zadané ženy, které žily společně se svým partnerem, přibraly 9,9 kg a ženy, které pouze randily, ale se svým protějškem nebydlely, přibraly pouze 5 kilogramů.

Studie samozřejmě nevynechala ani muže. Zjistilo se, že pánové, kteří měli vztah alespoň 2 roky, měli dvakrát tak vyšší tendence přibírat než ti, kteří byli single. Jejich váhový přírůstek pak činil přibližně 11 kilogramů.

I když tedy výzkumníci dospěli k závěru, že existuje silné spojení mezi romantickým a spokojeným vztahem a nárůstem tělesné hmotnosti, podařilo se jim najít i jeden pozitivní aspekt. Ve spokojených vztazích totiž častěji dochází i k významnému poklesu kouření a užívání alkoholu, což dokazuje snahu párů o zdravější životní styl.

reklama