Tyhle 4 znaky svědčí o tom, že jste v sobeckém vztahu. Jak z toho ven?

Jestli máte vztah se sobcem, nemusí to být tak lehké poznat. Typickými projevy je to, že se neumí omlouvat a myslí si, že je důležitější.

Mít sobeckého partnera vážně není to, co byste asi zrovna chtěli. Sobečtí umíme být v určitém okamžiku všichni. Jenže když jste v takovém jednostranném vztahu dlouhodobě, zrovna dvakrát vám to na sebevědomí nepřidá. Dejte pozor na tyhle čtyři varovné znaky.

1) Partner vás zatěžuje, nedá se odbýt. Je rozdíl mezi tím, když vás někdo posouvá vpřed a mezi někým, kdo vám dává pocit, že nemáte žádnou cenu. Sobecký člověk nebere v úvahu vaše potřeby a vždy je to o něm. Zaměřte se na to, čeho dosáhne on. Jestli vždy dáváte, ale nikdy nic nedostáváte, jste nejspíš v sobeckém vztahu.

2) Sobecký partner si myslí, že to, co dělá on, je vždy důležitější. Potřeby jiných nerespektuje, a to dokonce ani u celoživotníh partnera. Věří, že má právo na všechno, co chce a pokud se nepostavíte za jeho potřeby, jako byste nebyli.

3) Partner je žárlivý a nejistý. Když neustále má potřebu s někým soutěžit a dokazovat si, že je lepší, nejspíš má nějaké skryté strachy, je nejistý a má sklon k žárlivosti. Jestli vám partner něco záidí nebo na vás žárlí, rychle pryč. Žárlivost je nemoc, láska je zdravý stav. Neplatí, že čím víc lásky, tím víc žárlivosti. Ve skutečnosti je to neslučitelné. Partneři si mají dát to nejlepší ze sebe.

4) Partner se nikdy neomlouvá. Nikdy necítí potřebu říct "promiň", omluvit se za svoje chování. Možná jde o narcistu, který nikdy nic neudělá špatně. Morální hodnoty pro něj vlastně neexistují. Vždy je to hlavně o něm a vy nejste tolik významní, abyste mu umožnili vidět jeho vlastní chyby.

Sdílejte článek
Štítky Sex vztah vztahy sobecký vztah

Přečtěte si také