Sex a vztahy

8. listopadu 2022 12:16

redakce Prima Lajk

VIDEO: Experti odhalují vedlejší účinky sexuální výzvy pro muže! Co vám hrozí?

Odborníci vysvětlují, co se v mužském těle odehrává během výzvy „No nut november“.

Anglický název „No nut november“ je internetová výzva, která si získala větší popularitu v roce 2017 a od té doby se jí každoročně zúčastní muži po celém světě. Pánové se v ní po dobu 30 dní vzdají ejakulace a vyhnou se tak jakémukoliv sexuálnímu uspokojení v podobě sexu i masturbace.

K tomuto tématu se vyjádřila také uroložka Rena Maliková ve svém videu na Youtube. Doktorka vysvětluje, že příznivci této výzvy ji obvykle vykreslují pouze v pozitivním světle. Je podle nich plná benefitů jak pro tělo, tak i ducha. Na druhou stranu zdůrazňuje, že i masturbace a sexuální uvolnění s sebou přináší spousty příjemných pocitů. Ejakulace snižuje stres a také riziko rakoviny prostaty. „Podle studie Evropské urologie měli muži ve věku 20 až 40 let, kteří ejakulovali 21krát za měsíc, menší šanci onemocnění rakovinou prostaty než ti, kteří ejakulovali pouze 4x až 7x za měsíc,“ upozorňuje Maliková.

Naproti tomu chirurg Karan Rajan vysvětluje, co se stane s vaším tělem, když na chvíli přestanete se sexem i masturbací. „Spermie mají expirační dobu. Takže pokud ze svého kaňonu chvíli nevystřelíte, vaše tělo se musí zbavit starých věcí během spánku,“ vysvětluje v jednom ze svých videí na TikToku. Muži se tak musí připravit na to, že budou mít během noci více takzvaných „mokrých snů“. Upozorňuje také na to, že se může zhoršit kvalita spánku. Mužské tělo je podle něj něco jako recyklační továrna spermií a ty, které se nedostanou ven, jsou zase vstřebány do těla.

@dr.karanr

The truth about no 🥜November #nnn #menshealth #fitness #nofap

♬ Bach unaccompanied cello suite "Prelude" - Jianteng

Sdílejte článek

Přečtěte si také