Sex a vztahy

7. listopadu 2018 16:10

redakce Prima Lajk

Vyčmuchejte si svého partnera. Lidé s vyvinutějším čichem mají lepší sex. Jak je to možné?

Lidé s citlivějším čichem mají podle nejnovějších studií lepší sexuální život. Přirozené pachy jako je pot nebo sperma totiž víc umocňují erotické prožitky. Ženy s vyvinutějším čichem dokonce častěji prožívají více orgasmů.

Během sexu zapojujeme všechny smysly. Zrak, hmat, ale i čich. A právě čich má v sexu značný význam. Čichem totiž vnímáme při sexu pach potu, vaginálních tekurin i spermatu. Dokonce u lidí, kteří trpí poruchou čichu nebo čich ztratili, byla prokázaná nižší sexuální aktivita a nižší spokojenost se sexuálním životem.

Ženy více přitahuje pach mužů, kteří mají v jídelníčku více ovoce a zeleniny než sacharidů, tvrdí průzkum australských odborníků. Další studie navíc ukázaly, že jsou-li lidé vystaveni feromonům opačného pohlaví, zvyšuje se u nich konzumace alkoholu. A to zřejmě proto, že pití alkoholu je kulturně spojeno právě se sexem.

Přes čich se do našeho podvědomí dostávají i další informace spojené se sexualitou. Například mozek mužů dokáže reagovat na pach ženy v plodné fázi menstruačního cyklu. Mozek ženy naopak z pachu mužského potu pozná, jestli je sexuální vzrušený.

Sdílejte článek
Štítky alkohol Sex čich vztahy hmat sex erotika sperma

Přečtěte si také